Dzień medialny PZN

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Puchar Grupy AZOTY: Biegali w słońcu, na szybkich trasach

20-02-2017
Kompleks Duszniki Arena gościł w niedzielę 19 lutego zawodników i zawodniczki startujących w 8. już w tym sezonie zawodach Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Rozegrano biegi interwałowe techniką dowolną. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk piąta w Pucharze Świata w Otepää

19-02-2017
Tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata Seniorów w Lahti Justyna Kowalczyk zajęła wysokie, piąte miejsce w Pucharze Świata w Otepää w jej koronnej konkurencji - biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Nasza reprezentantka finiszowała ze stratą minuty i 19,7 sekundy do zwyciężczyni - Norweżki Marit Bjoergen. Drugie miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla (+ 26,5 sek), a trzecia była Norweżka Heidi Weng (+ 57,2 sek). Kornelia Kubińska zajęła 51. miejsce (+ 4 min 50,2 sek). więcej <strong>»</strong>

Urszula Łętocha i Andrzej Pradziad triumfują w Slavic Cup

19-02-2017
Aż pięciu reprezentantów Polski stanęło dziś na podium zawodów Slavic Cup w biegach narciarskich, które rozgrywano na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Bieg interwałowy na 15 kilometrów techniką dowolną mężczyzn wygrał Andrzej Pradziad przed Kacprem Antolcem i Mateuszem Chowaniakiem, natomiast w biegu kobiet na 10 kilometrów podobnie jak wczoraj zwyciężyła Urszula Łętocha. Druga była Słowaczka Eva Segecova, a na trzecim miejscu znalazła się Andżelika Szyszka, dla której to pierwsze podium Slavic Cup w karierze. więcej <strong>»</strong>

Biegi ze startu wspólnego na pięknych trasach w Dusznikach-Zdroju

18-02-2017
Duszniki Arena to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków sportów zimowych w Polsce. Niedawno oglądaliśmy tam zmagania biatlonistów walczących o medale mistrzostw Europy, a w sobotę 18 lutego młodych zawodników i zawodniczki startujących w Pucharze Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. więcej <strong>»</strong>

Łętocha i Segec triumfują w Slavic Cup w Zakopanem

18-02-2017
Pierwszy dzień zawodów Slavic Cup w biegach narciarskich w Zakopanem zakończył się wygraną Słowaka Andreja Segeca w biegu mężczyzn na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną z prawie półminutową przewagą nad Andrzejem Pradziadem oraz pełnym polskim podium w biegu pań na 5 kilometrów - zwyciężyła Urszula Łętocha przed Klaudią Kołodziej i Izabelą Marcisz. Oba biegi rozgrywano ze startu interwałowego. więcej <strong>»</strong>