Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Mecz Orły Górskiego vs Przyjaciele COS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Podium mężczyzn (fot. Alicja Kosman / PZN) Podium mężczyzn (fot. Alicja...
Podium kobiet (fot. Alicja Kosman / PZN) Podium kobiet (fot. Alicja Kosman...

Bielecka i Staręga mistrzami Polski w sprincie!

18-03-2015
Znamy już nazwiska nowych mistrzów Polski w sprincie stylem klasycznym. Dzisiaj na trasach Kubalonki najlepsi okazali się: Dominika Bielecka oraz Maciej Staręga, którzy zgarnęli złote medale w tej konkurencji.

W zeszłym sezonie z powodu braku zimowej aury nie udało się rozegrać Mistrzostw Polski w konkurencjach narciarstwa klasycznego. Po roku przerwy zawodnicy powrócili do rywalizacji w krajowym czempionacie i dzisiaj na trasach Kubalonki przeprowadzono walkę o medale Mistrzostw Polski w biegach narciarskich w konkurencji sprint stylem klasycznym.

Organizatorzy do późnych godzin nocnych pracowali, aby mimo trudnych warunków pogodowych i wysokich temperatur, w świetnych warunkach przeprowadzić rywalizację w sprincie. Zawody rozpoczęły się kwalifikacjami już o godzinie 9:00. Warunki do biegów, mimo wiosennej aury, były bardzo dobre i kwalifikacje oraz ćwierćfinały udało się przeprowadzić w bardzo fajnych warunkach. Jednak mocno świecące słońce spowodowało, że im było bliżej południa, śnieg topniał coraz bardziej i tym samym zawodnicy w biegach półfinałowych oraz w samym finale musieli rywalizować już w znacznie gorszych warunkach.

Bezkonkurencyjny dzisiejszego dnia był Maciej Staręga, który w pięknym stylu obronił tytuł mistrza Polski w sprincie. Obecnie najlepszy polski sprinter szedł jak burza i pewnie wygrał kwalifikacje, ćwierćfinał, półfinał, a na końcu biegu finałowy, zdecydowanie pokonując drugiego Konrada Motora. Natomiast brązowym medalistą został Paweł Klisz, który na finiszu okazał się lepszy od Mateusza Ligockiego.

Emocji nie zabrakło również w biegu sprinterskim kobiet, w którym walka o medale Mistrzostw Polski rozegrała się na ostatnich metrach. Złoto wywalczyła Dominika Bielecka, która na finiszu była minimalnie lepsza od swojej koleżanki z Kadry – Urszuli Łętochy. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Kornelia Kubińska, która po doskonałych biegach: kwalifikacyjnym i półfinałowym, w finale musiała uznać wyższość swoich młodszych koleżanek.

>> FOTORELACJA <<

Pełne wyniki:

Sprint C kobiet
Sprint C mężczyzn
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.