Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Kornelia Kubińska ze złotem Mistrzostw Polski na 5 km łyżwą!

19-03-2015
Brązowa medalista sprintu klasykiem z wczoraj była dzisiaj bezkonkurencyjna na trasach Kubalonki i wywalczyła złoto Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 5 km techniką dowolną. Kornelia Kubińska w wyścigu o tytuł mistrzyni Polski o ponad 30 sekund pokonała nową wicemistrzynię - Marcelę Marcisz. Natomiast brązową medalistą została Martyna Galewicz.

Na starcie biegu na dystansie 5 km stylem dowolnym kobiet stanęło 19 zawodniczek z 12 klubów narciarskich. Bezkonkurencyjna w dzisiejszej rywalizacji okazała się Kornelia Kubińska, która pewnie wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Zawodniczka z klubu AZS AWF Katowice o 35.65 sekundy pokonała biegaczkę z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne – Marcelę Marcisz, który zdobyła tytuł wicemistrzyni kraju. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Galewicz, która do Kornelii Kubińskiej straciła 36.34 sekundy.

Wielkiej radości z wywalczenia srebrnego medalu nie kryła dzisiaj Marcela Marcisz. – Oczywiście, że jestem zadowolona z dzisiejszego biegu, ponieważ jak wszyscy wiedzą raczej lepiej radzę sobie w stylu klasycznym niż dowolnym, dlatego tym bardziej jestem zadowolona z tego medalu i biegu – cieszy się świeżo upieczona wicemistrzyni Polski. – Niedosyt zawsze zostaje, ale uważam, że to bardzo dobrze, ponieważ jest to motywujące na przyszłość – dodaje. – Teraz cieszę się ze srebra i wiem nad czym mam popracować, aby zdobyć złoto – wyjaśnia Marcela Marcisz. – Warunki były trudne, ale mimo wysokich temperatur organizatorzy sprostali zadaniu, udało się nawieść śnieg i dobrze przygotować trasę, dlatego gratuluje im i cieszę się, że udało rozegrać się te zawody – stwierdza srebrna medalistka. – Jestem z siebie zadowolona, ale mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej, bo srebro jest i brakuje złota. Przede mną kolejne starty, w których chciałabym zdobyć kolejne medale. To są moje marzenia, ale zobaczymy jak ułożą następne zawody – podsumowuje. 

>> FOTORELACJA <<
Źródło: Anna Karczewska / PZN
wyn_of_women.pdfwyn_of_women.pdf

Oficjalne wyniki na 5 km F


Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.