Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XIX Konferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

fot. Anna Karczewska / PZN fot. Anna Karczewska / PZN

Staręga i Jaśkowiec mistrzami Polski w sprincie

20-03-2016
Drugiego dnia rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów narciarze walczyli o medale w sprincie rozgrywanym techniką dowolną. Swoją dominację potwierdzili Sylwia Jaśkowiec z klubu LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany i Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, którzy byli bezkonkurencyjni w swoich kategoriach i tym samym w krajowym czempionacie zdobyli już drugi złoty medal. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, rozgrywanych przy okazji Mistrzostw Polski Seniorów, triumfowali Urszula Łętocha, reprezentantka klubu LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany oraz Kamil Bury z klubu MKS Istebna.

W niedzielę na Polanie Jakuszyckiej w ramach Mistrzostw Polski Seniorów biegacze oraz biegaczki narciarskie walczyli o medale w sprincie stylem dowolnym. Po raz kolejny faworyci nie zawiedli i pewnie sięgnęli po złoto w krajowym czempionacie. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Sylwia Jaśkowiec, która kolejno była najlepsza w kwalifikacjach, półfinale, a w finale z dużą przewagą jako pierwsza przekroczyła linię mety. Zawodniczka klubu LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany oraz reprezentantka Polski nie kryła wielkiej radości z kolejnego sukcesu w Mistrzostwach Polski, bowiem powróciła do rywalizacji po bardzo długiej przerwie. Wicemistrzynią Polski została koleżanka klubowa Jaśkowiec - Urszula Łętocha, natomiast brązowy medal wywalczyła Marcela Marcisz z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne. - Dzisiaj trudno było na trasie, żeby dobrze rozegrać to taktycznie. Trasa była wąska i trzeba było wykorzystać najbardziej odpowiednie do tego momenty, ale cieszę się, że się udało zająć drugie miejsce - ocenia bieg Urszula Łętocha. - Myślę, że była szansa powalczyć z Sylwią o złoto, jednak to jest sprint i kontakt na trasie z innymi zawodniczkami troszkę to uniemożliwił. Do tego, tak jak wspominałam, trasa była wąska, dlatego ciężko było wymijać - przyznaje reprezentantka Kadry Młodzieżowej.

Rywalizację wśród mężczyzn zdominował Maciej Staręga reprezentujący barwy UKS Rawa Siedlce. Obecnie najlepszy polski sprinter nie dał szans rywalom, wygrywając z bardzo dużą przewagą każdy bieg. - Starałem się ze startu wychodzić pierwszy, bo trasa była wąska i żeby potem mieć pełną kontrolę nad biegiem. Myślę, że spełniłem swój obowiązek, wygrałem w sprincie i bardzo się z tego cieszę - mówi uśmiechnięty Maciej Staręga. - Trasa była bardzo wymagająca i biegi kosztowały mnie trochę sił, ale jestem bardzo szczęśliwy, że znowu mogłem wygrać w sprincie i potwierdzić swoja klasę - podkreśla siedlczanin.

Srebrnym medalistą został kolejny z zawodników klubu UKS Rawa Siedlce - Paweł Klisz, natomiast brązowy medal na finiszu wywalczył Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin, który o cztery setne sekundy pokonał Kamila Burego z MKS Istebna. - Udało mi się wygrać na finiszu. Ale najpierw przede wszystkim starałem się jak najlepiej właśnie wejść do zakrętu. Wiedziałem, że jak pójdę maksymalnie po prawej stronie, po tym lepszym śniegu to mam szansę wygrać. Zaryzykowałem i jest brązowy medal - mówi z uśmiechem na twarzy 26-latek. - Jestem bardzo zadowolony z tych dwóch dni. Wczoraj razem z bratem wywalczyliśmy srebro, a dzisiaj on również wszedł do finału, dlatego tym bardziej jestem z niego dumny - przyznaje Jan Antolec.

W Młodzieżowym Mistrzostwach Polski złote medale zdobyli reprezentanci Kadry Młodzieżowej - Urszula Łętocha oraz Kamil Bury. - Ciężko powiedzieć, że zabrakło siły. Po prostu rywal był mocniejszy no i tak się stało. Była walka do samego końca ramię w ramię i to Jasiek okazał się lepszy - przyznaje Kamil Bury. - Mógł być medal Mistrzostw Polski Seniorów, ale załamany nie jestem, bo jestem zadowolony ze swojego wyniku. Natomiast w młodzieżowcach byłem najlepszy i z tego się cieszę - dodaje.

>>>FOTORELACJA Z KWALIFIKACJI<<<


Wyniki:

Kwalifikacje - kobiety
Kwalifikacje - mężczyźni

Drabinka finałowa kobiet i mężczyzn

Pełne wyniki finałów - kobiety
Pełne wyniki finałów - mężczyźni
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.