Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XXI Kursokonferencja PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Urszula Łętocha i Maciej Staręga złoci na dystansach

21-03-2016
W poniedziałek na Polanie Jakuszyckiej rozdano kolejne medale Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Złotą medalistką w biegu na 15 km techniką dowolną została Urszula Łetocha z LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany, która już po raz trzeci stanęła na podium w krajowym czempionacie. Na Polanie Jakuszyckiej nie ma sobie równych Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, który po zwycięstwach w biegach sprinterskich został również mistrzem Polski na dystansie 30 km techniką dowolną.   

Trzeciego dnia rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich zawodnicy oraz zawodniczki walczyli o medale na dystansach. Wśród kobiet najlepsza okazała się Urszula Łętocha, która na finiszu pokonała Martynę Galewicz z AZS AWF Katowice. - Z medalu jestem bardzo zadowolona, bo to jest moje drugie złoto tutaj, ale tym razem indywidualne. Również cieszę się z mojej dyspozycji, że udało mi się wygrać na finiszu z Martyną - przyznaje zawodniczka LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany. - Od początku trzymałyśmy się razem z Martyną Galewicz. Na szczęście udało mi się kilka błędów taktycznych z wcześniejszych biegów, no i wyszło bardzo dobrze to dla mnie - dodaje zadowolona Urszula Łętocha. - Przede wszystkim początek trasy był bardzo ciężki, gdzie praktycznie są podbieg za podbiegiem, skręty z manewrami, zjazdy. Zresztą jest to trasa FIS-owska, dlatego profil trasy jest bardzo wymagający - ocenia reprezentantka Polski. Natomiast brązową medalistką została Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka (brąz), która po analizie fotofiniszu okazała się minimalnie lepsza od Justyny Pradziad z UKS Regle Kościelisko.

Po raz trzeci tytuł mistrza Polski na Polanie Jakuszyckiej wywalczył Maciej Staręga. Reprezentant Polski oraz zawodnik UKS Rawa Siedlce po zwycięstwach w sprincie drużynowym klasykiem oraz sprincie techniką dowolną wywalczył złoto również w biegu na 30 km łyżwą. - Bardzo długo zastanawiałem się czy biec dzisiaj, czy poczekać na 10 klasykiem. 20 minut przed startem się zdecydowałem i wyszło tak jak wyszło. Udało mi się wygrać - mówi z uśmiechem na twarzy potrójny mistrz Polski. - Myślę, że bardzo dobrze taktycznie pobiegłem dzisiaj i to była moja najmocniejsza strona. Poza tym warunki były dość szybkie i to też mi sprzyjało - dodaje. - Poza tym sprawdziłem na finiszu dyspozycję kolegów i wygrałem. Z tego bardzo się cieszę - podkreśla Maciej Staręga. - Co do trasy, to było dzisiaj ciężko. To prawda, że trasa ta jest bardzo trudna, chociaż powiem szczerze, ze na Pucharach Świata biegałem na cięższych i trudniejszych i muszę przyznać, że troszkę sił dzisiaj zostawiłem - ocenia nasz reprezentant. Po analizie fotokomórki okazało się, że po srebro sięgnął Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin, a brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył Dominik Bury z MKS Istebna.

>>>FOTORELACJA<<<

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.