PZN  »  Biegi  »  Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Karczewska / PZN) (Wszystkie fot. Anna Karczewska /...

Justyna Kowalczyk i Dominik Bury mistrzami Polski w klasyku!

23-03-2016
W czwartek na Polanie Jakuszyckiej biegaczki oraz biegacze narciarscy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski Seniorów na dystansach stylem klasycznym. Bezkonkurencyjna na 5 km klasykiem była nasza mistrzyni Justyna Kowalczyk, która o ponad minutę pokonał srebrną Sylwię Jaśkowiec. Wśród panów na dystansie 10 km techniką klasyczną triumfował Dominik Bury, który jako junior sięgnął po tytuł mistrza kraju w zawodach seniorskich.

Punktualnie o godzinie 14:30 na Polanie Jakuszyckiej rywalizację na dystansie 5 km stylem klasycznym rozpoczęły zawodniczki. Po kilku latach nieobecności w krajowych zawodach do rywalizacji powróciła Justyna Kowalczyk. Reprezentantka Polski oraz zawodniczka AZS AWF Katowice potwierdziła, kto jest mistrzynią stylu klasycznego, pewne wygrywając rywalizację i zdobywając tytuł mistrzyni Polski na 5 km klasykiem. Srebrną medalistką została Sylwia Jaśkowiec z klubu LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany, która do zwyciężczyni straciła minutę 10 sekund. Natomiast na najniższym stopniu stanęła Martyna Galewicz również z klubu AZS AWF Katowice, która od Justyny Kowalczyk miała czas słabszy o ponad półtorej minuty.

Wielki sukces w swojej dotychczasowej karierze odniósł dzisiaj zawodnik MKS Istebna oraz reprezentant Kadry Młodzieżowej - Dominik Bury. 20-latek jeszcze jako junior wywalczył złoty medal na dystansie 10 km technika klasyczną w Mistrzostwach Polski Seniorów. - Bieg był bardzo ciężki, ale trenerzy i serwis dobrze przygotowali dzisiaj narty, dlatego jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać - cieszy się Dominik Bury. - Trasa była dzisiaj bardzo wymagająca, na zakrętach było miękko i niebezpiecznie, dlatego trzeba było uważać - podkreśla złoty medalista. - Bardzo chciałem wygrać jako junior i mieć medal na Mistrzostwach Polski Seniorów. To się udało, dlatego tym bardziej się cieszę - mówi z uśmiechem na twarzy Dominik Bury. Wicemistrzem w tej konkurencji został Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin, który do zwycięzcy stracił niespełna 20 sekund. Natomiast brąz wywalczył Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, którego strata do Dominika Burego wyniosła 42,7 sekundy.