Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Karczewska / PZN) (Wszystkie fot. Anna Karczewska /...


Justyna Kowalczyk i Dominik Bury mistrzami Polski w klasyku!

23-03-2016
W czwartek na Polanie Jakuszyckiej biegaczki oraz biegacze narciarscy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski Seniorów na dystansach stylem klasycznym. Bezkonkurencyjna na 5 km klasykiem była nasza mistrzyni Justyna Kowalczyk, która o ponad minutę pokonał srebrną Sylwię Jaśkowiec. Wśród panów na dystansie 10 km techniką klasyczną triumfował Dominik Bury, który jako junior sięgnął po tytuł mistrza kraju w zawodach seniorskich.

Punktualnie o godzinie 14:30 na Polanie Jakuszyckiej rywalizację na dystansie 5 km stylem klasycznym rozpoczęły zawodniczki. Po kilku latach nieobecności w krajowych zawodach do rywalizacji powróciła Justyna Kowalczyk. Reprezentantka Polski oraz zawodniczka AZS AWF Katowice potwierdziła, kto jest mistrzynią stylu klasycznego, pewne wygrywając rywalizację i zdobywając tytuł mistrzyni Polski na 5 km klasykiem. Srebrną medalistką została Sylwia Jaśkowiec z klubu LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany, która do zwyciężczyni straciła minutę 10 sekund. Natomiast na najniższym stopniu stanęła Martyna Galewicz również z klubu AZS AWF Katowice, która od Justyny Kowalczyk miała czas słabszy o ponad półtorej minuty.

Wielki sukces w swojej dotychczasowej karierze odniósł dzisiaj zawodnik MKS Istebna oraz reprezentant Kadry Młodzieżowej - Dominik Bury. 20-latek jeszcze jako junior wywalczył złoty medal na dystansie 10 km technika klasyczną w Mistrzostwach Polski Seniorów. - Bieg był bardzo ciężki, ale trenerzy i serwis dobrze przygotowali dzisiaj narty, dlatego jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać - cieszy się Dominik Bury. - Trasa była dzisiaj bardzo wymagająca, na zakrętach było miękko i niebezpiecznie, dlatego trzeba było uważać - podkreśla złoty medalista. - Bardzo chciałem wygrać jako junior i mieć medal na Mistrzostwach Polski Seniorów. To się udało, dlatego tym bardziej się cieszę - mówi z uśmiechem na twarzy Dominik Bury. Wicemistrzem w tej konkurencji został Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin, który do zwycięzcy stracił niespełna 20 sekund. Natomiast brąz wywalczył Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, którego strata do Dominika Burego wyniosła 42,7 sekundy.

>>>FOTORELACJA<<<

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.