Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podpisanie porozumienia PZN-SITN-Policja

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Karczewska / PZN) (Wszystkie fot. Anna Karczewska /...


Na Kubalonce rozdano medale Mistrzostw Polski w sprincie

11-02-2017
W sobotę, 11 lutego na trasach biegowych Kubalonki rozegrano walkę o medale Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie techniką dowolną. Złote medale w tej konkurencji wywalczyli obecnie najlepszy polski sprinter - Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce oraz juniorka z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - Monika Skinder. Tytuł wicemistrzyni zdobyła Urszula Łętocha, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Kornelia Kubińska. A w rywalizacji mężczyzn srebrnym medalistą został Paweł Klisz, a trzeci był Dominik Bury.

>>>FOTORELACJA<<<

W sobotnie przedpołudnie rozpoczęto rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich, które w weekend odbywają się na trasach biegowych Kubalonki. W pierwszych tej zimy zawodach krajowego czempionatu bezkonkurencyjni okazali się: Monika Skinder oraz Maciej Staręga, którzy począwszy od zwycięstwa w kwalifikacjach pewnie kroczyli tytuły mistrzyni oraz mistrza Polski w sprincie stylem łyżwowym. - Jestem bardzo zaskoczona dzisiejszym wynikiem, nie spodziewałam się takiego rezultatu - opowiada zadowolona mistrzyni Polski. - Nie myślałam nawet o pierwszej trójce. Trasa była dobrze przygotowana, fajnie mi się biegało i cieszę się ze zwycięstwa - dodaje. - Wydaje mi się, że jestem w dobrej dyspozycji za co dziękuje mojemu trenerowi. Zdecydowanie najbardziej jestem zadowolona z tego biegu finałowego, jednak ćwierćfinał również dobrze pobiegłam - podkreśla podopieczna Waldemara Kołcuna. Reprezentantka klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w finale na finiszu pokonała Urszulę Łetochę z klubu LKS HILLTOP Wiśniowa-Osieczany, która po raz czwarty z rzędu zgarnęła srebro Mistrzostw Polski Seniorów w tej konkurencji. - Z jednej strony jest to utrzymanie pozycji z ubiegłego roku i z dwóch lat wstecz, jednak wiadomo, że pierwsza pozycja byłaby dzisiaj najbardziej satysfakcjonująca. Niestety popełniłam mały błąd na wirażu, który dzisiaj dał drugie miejsce - ocenia rywalizację w sprincie Łetocha. - Jak dla mnie od kwalifikacji do finału z dyspozycją było coraz lepiej. Jesteśmy po długiej podróży i zmianie czasowej po Mistrzostwach Świata U-23 w USA i jest to bardzo odczuwalne, dlatego cieszę się, że wywalczyłam to drugie miejsce - dodaje. Na najniższym stopniu podium stanęła powracająca do rywalizacji Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice.

Maciej Staręga po raz kolejny w swojej karierze sięgnął po tytuł mistrza Polski w sprincie. Wicemistrzostwo wywalczył jego klubowy kolega - Paweł Klisz, natomiast brązowym medalistą został Dominik Bury z klubu MKS Istebna. - Myślę, że to był dobry trening i dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Lahti. Widać, że przygotowania idą w dobrym kierunku. Pokazaliśmy tutaj z chłopakami z naszej grupy na co nas stać, jest to wszystko dobrze poukładane i idzie to do przodu. Wiadomo, że rywalizacja na arenie międzynarodowej jest trochę cięższa niż w Polsce, ale mam nadzieję, że przyniesie to dobry efekt - tłumaczy mistrz Polski. - Mimo tego, że w ostatnim czasie byłem w okresie cięższego treningu, to jestem zadowolonych z dzisiejszych biegów oraz swojej dyspozycji. Chociaż na kwalifikacjach czułem jeszcze brak świeżości oraz dynamiki - dodaje. - Trasy były dzisiaj bardzo dobrze przygotowane jak na polskie warunki i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeżeli chodzi o profil trasy sprinterskiej, to była ona dosyć ciężka, porównywalna z Pucharami Świata. Wiem, że trener Włodzimierz Waluś lubi wymyślać takie trasy, ale mi to nie przeszkadza, bo potem w zawodach międzynarodowych biega się na tego typy trasach - podsumowuje Maciej Staręga.

W niedzielę podczas Mistrzostw Polski Seniorów FIS walką będzie toczyć się na dystansie 5 km techniką klasyczną kobiet oraz 10 km mężczyzn.

Oficjalne wyniki kobiet

Oficjalne wyniki mężczyzn

Wyniki MMP kobiet
Wyniki MMP mężczyzn
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.