Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XIX Konferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Karczewska / PZN) (Wszystkie fot. Anna Karczewska /...

Złote sztafety KS AZS AWF Katowice

26-03-2017
W niedzielę, 26 marca na Polanie Jakuszyckiej biegami sztafetowymi zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Po raz kolejny wszystkie złote medale zgarnęli reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice, którzy triumfowali w zmaganiach kobiet 4 x 5 km oraz w biegu mężczyzn 4 x 7,5 km. Mistrzyniami wśród kobiet zostały Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz oraz Martyna Galewicz. Natomiast u mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki oraz Kacper Antolec.

>>>FOTORELACJA<<<

W pięknej, słonecznej pogodzie rozegrana została ostatnia konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich, czyli sztafeta kobiet 4 x 5 km oraz mężczyzn 4 x 7,5 km. Szans rywalom nie dali reprezentanci KS AZS AWF Katowice, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w obydwu kategoriach. Tytuł mistrzyń Polski wywalczyła sztafeta w składzie: Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz oraz Maryna Galewicz, które pokonały wicemistrzynie o ponad cztery minuty. - Mistrzostwa Polski ocenię bardzo dobrze, wywalczyłam pięć złotych medali, jednak nie spodziewałam się, że uda mi się tyle zdobyć. Najbardziej obawiałam  się tego długiego biegu na 15 km, bo wiadomo jest to ciężki bieg, w dodatku były trudne warunki, ale udało się i cieszę się z tego powodu, że ta dyspozycja dotrwała do końca sezonu i na tych mistrzostwach zdołałam powalczyć z innymi - ocenia rywalizację Kornelia Kubińska. Srebrny medal zdobyły biegaczki z klubu UKS Regle Kościelisko, czyli Justyna Pradziad, Emilia Nawara, Magdalena Kozielska i Kamila Gąsienica. Podium uzupełniły reprezentantki klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne, w barwach którego biegały: Ewelina Marcisz, Kinga Polityńska, Andżelika Szyszka oraz Luiza Motyka i które do pierwszego miejsca stracił prawie pięć minut.

W sztafetach męskich do samego końca były wielkie emocje. Jako pierwszy linię mety przekroczył Kacper Antolec, który dał radość ze zwycięstwa kolegom z KS AZS AWF Katowice. Tytuł mistrzów Polski wspólnie wywalczyli: Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki oraz Kacper Antolec. Srebrny medal ostatecznie zdobyli zawodnicy klubu UKS Regle Kościelisko, którzy minimalnie okazali się lepsi od UKS Rawy Siedlce. Wicemistrzostwo dla swojego klubu zdobyli: Andrzej Pradziad, Mateusz Chowaniak, Łukasz Kunc i Marcin Rzeszótko. Natomiast brązowy medal powędrował do: Arkadiusza Posiadały, Macieja Staręgi, Daniela Iwanowskiego i Pawła Klisza. Ten ostatni odrobił na czwartej zmianie bardzo wiele i mimo wspaniałemu finiszowi, nie zdołał wyprzedzić Marcina Rzeszótko. - Z jednej strony jest radość, bo bieg był naprawdę dobry i mamy medal, ale z drugiej strony jest mały niedosyt, nawet większy, bo brakło naprawdę mało, żeby zająć dzisiaj drugie miejsce - opowiada Paweł Klisz.- To już jest koniec sezonu, więc naprawdę bardzo ciężko już się biega, ale cieszę się, że udało się tyle odrobić. Fajna rywalizacja była, bo trzy zespoły zmieściły się w siedmiu sekundach - dodaje. - Wiedziałem, że trzecie kółko będzie najważniejsze, dlatego pierwsze dwa poleciałem z taką rezerwą, żeby właśnie na tym ostatnim zrobić wszystko,aby poprawić nasz wynik - podsumowuje.

W samych superlatywach o Mistrzostwach Polski w Jakuszycach wypowiada się Włodzimierz Waluś. - Warunki pogodowe dopisały nam super, bo rano przymroziło i trasa była fajna. Myślę, że jak na tą porę roku były bardzo dobre warunki, tory były super przygotowane, a w dodatku walka była do samego końca o medale - mówi z uśmiechem Kierownik Zawodów. - Dziewczyny były dzisiaj bezkonkurencyjne, ale u mężczyzn walka była bardziej wyrównana, do końca trzymająca w napięciu - dodaje. - Bardzo dobre zawody, tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo dobre przygotowanie tras i w końcu piękna oprawa na Polanie Jakuszyckiej - podsumowuje Waluś.

Wyniki kobiet
Wyniki mężczyzn
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.