Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Informacja o zgrupowaniach Kadry Młodzieżowej w biegach

25-09-2017
Kadra Narodowa Młodzieżowa w biegach narciarskich przebywała ostatnio na trzecim wspólnym zgrupowaniu, które tym razem odbywało się w Wiśle w dniach, 11-17 września 2017 roku. W obozie udział wzięli wszyscy kadrowicze z tej grupy szkoleniowej.
 
10 reprezentantów Kadry Narodowej Młodzieżowej trenowało w Wiśle podczas tego kilkudniowego zgrupowania. Razem z zawodnikami przebywali tam trenerzy: Tadeusz Krężelok, Aleksandra Pustołka, Anna Staręga oraz fizjoterapeuta, Sven Rakoszek
1. Klaudia Kołodziej
2. Iza Marcisz
3. Eliza Rucka
4. Monika Skinder
5. Agata Warło
6. Kacper Antolec
7. Kamil Bury
8. Wiktor Czaja
9. Mateusz Haratyk
10. Michał Skowron

Na ostatnie dwa dni zgrupowania zaplanowane były starty w Pucharze Polski na nartorolkach - 5km w sobotę, 16 września w Istebnej oraz sprint 17 września w Bystrej. Zgrupowanie przebiegło zgodnie z planem, a w grupie panuje bardzo dobra atmosfera. Treningi realizowane były głównie na nartorolkach, a ostatnie dni były już przygotowaniem do startów w Istebnej i Bystrej. W trakcie zgrupowania zawodnicy mieli dwa wykłady na temat dietetyki, z panią profesor Barbarą Frączek oraz wizytę i wykład przedstawiciela Polskiej Komisji Antydopingowej.

Reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej mieli również okazję spotkać się z kolegami i koleżankami z kadry olimpijskiej, gdyż w tym samym czasie grupa ta realizowała w Wiśle zgrupowanie i brała udział w tych samych zawodach.

Starty zawodników w większości wypadły bardzo dobrze. Wysoką dyspozycję pokazały zwłaszcza juniorki B, które od czerwca trenują pod okiem trenera Tadeusza Krężeloka. Grupa męska również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Po startach dwóch zawodników (Kamil Bury i Mateusz Haratyk) wraz z trenerem Krężelokiem udali się na zgrupowanie z Kadrą Narodową A do niemieckiego Oberhofu. Realizować tam będą już treningi na nartach, w tunelu śnieżnym.

Następnym planowanym dla całej grupy obozem będzie zgrupowanie w Dusznikach, które odbywać się będzie w dniach 3-14 października. 
Źródło: Anna Staręga / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.