Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pierwszy dzień MŚ w Lahti: Ceremonia Otwarcia - środa, 22.02.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. PZN) (Fot. PZN)

Kadra Młodzieżowa trenowała w austriackim Ramsau

11-11-2017
W dniach 28 października - 9 listopada Kadra Narodowa Młodzieżowa w biegach narciarskich przebywała na zgrupowaniu w austriackim Ramsau. Niestety na początku obozu pogoda była dość kapryśna i przez pierwsze dwa dni nie udało się wyjechać zawodnikom na lodowiec, ze względu na duży wiatr. Potem wszystko poszło już zgodnie z planem i cała grupa regularnie odbywała długie, spokojne treningi ranne na Dachsteinie.


Po południu trening realizowany był na siłowni, nartorolkach lub w formie imitacji, często na większej intensywności. Dla niektórych, młodszych zawodników Dachstein był nie lada atrakcją, ponieważ byli tu pierwszy raz. Inni, zdecydowanie dobrze już go znali, więc trening na wysokości nie był dla nich nowością.

W drugiej połowie obozu w Ramsau spadła dość duża ilość śniegu, więc raz udało się zrealizować trening na nartach na stadionie narciarskim w centrum miejscowości. Trasę grupa przygotowała samodzielnie "depcząc". Wymagało to zaangażowania całego składu, łącznie z trenerami, serwismenem i fizjoterapeutą. Potem na wspólnie przygotowanym odcinku trener Tadeusz Krężelok urządził wyścigi. Okazały się ona tak emocjonujące, że wzbudziły duże zainteresowanie nie tylko pracowników tras, ale innych zawodników ćwiczących na zlokalizowanej obok siłowni.

Równie dużą determinację i zaangażowanie pokazywali nasi zawodnicy na treningach siły i nartorolkowych podbiegach. Nastroje w grupie są wyśmienite i miejmy nadzieję, że takie same utrzymają się podczas sezonu startowego. 19 listopada Kadra Narodowa Młodzieżowa w rozszerzonym składzie wyrusza na zgrupowanie do Livigno, gdzie planowany jest pierwszy start.
Źródło: Anna Staręga / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.