Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZN 2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Staręga / PZN) (Wszystkie fot. Anna Staręga /...

Ocena startów biegaczy w Strbskim Plesie

05-01-2018
Od 27 do 30 grudnia 2017 roku cała Kadra Narodowa Młodzieżowa, jak również Kadra Narodowa A w biegach narciarskich przebywała na zawodach Slavic Cup w Strbskim Plesie, gdzie w piątek zaplanowany był start w sprincie techniką dowolną, a w sobotę dystanse 10 i 15 km klasykiem.

W zawodach brała również udział Justyna Kowalczyk, która zwyciężyła w obu konkurencjach wśród kobiet. W sprintach kolejno za Justyną uplasowały się zawodniczki Kadry A: Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec. Na piątym miejscu znalazła się Urszula Łętocha, szósta była Martyna Galewicz, a siódma Eliza Rucka. U panów zwycięstwo w sprincie odniósł Kamil Bury, który po bratobójczym pojedynku z Dominikiem okazał się lepszy na finiszu. Podium uzupełnił Jan Antolec. Kolejne miejsca polskich zawodników to: czwarte Paweł Klisz, piąte Mateusz Haratyk i ósme Kacper Antolec.

Kolejnego dnia przy pięknej, słonecznej pogodzie rozgrywany był bieg na 10 km klasykiem pań, które rozpoczęły tego dnia rywalizację. Podium wyglądało identycznie jak dzień wcześniej: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec, a kolejne miejsca to: czwarte Martyna Galewicz, piąte Ula Łętocha i szóste Eliza Rucka (pierwsza juniorka). Dobrze spisała się reszta naszych kadrowiczek, które zajęły kolejno miejsca: siódme Iza Marcisz, dziewiąte Agata Warło, 11. Monika Skinder i 12. Klaudia Kołodziej.

U panów jedynym Polakiem na podium był Dominik Bury, który rozdzielił dwóch Białorusinów. Na piątym miejscu uplasował się starszy z braci Burych - Kamil, szósty był Mateusz Haratyk (pierwszy z juniorów), na siódmej pozycji znalazł się Jan Antolec. Po przygodach na trasie, ze złamaną nartą Paweł Klisz wywalczył dziewiątą pozycję, a kolejni Polacy byli na miejscach: 13. Mateusz Chowaniak, 14. Michał Skowron, 15. Kacper Antolec i 16. Wiktor Czaja. Ze względu na niezłą konkurencję mężczyźni mieli szansę zrobić dobre FIS-punkty i większości z niej skorzystała.

Kolejnymi planowanymi zawodami są Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w dniach 6-8 stycznia w Jakuszycach.
Źródło: Anna Staręga / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.