Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Dusseldorf: Sprint dla Petukhova

05-12-2009

Sprint mężczyzn rozegrany w Dusseldorfie wygrał Rosjanin Alexey Petukhov. Za nim uplasowali się Norwegowie: Anders Gloeersen i Eirik Brandsdal. Polakom nie udało się awansować do ćwierćfinału. W kwalifikacjach zabrakło niewiele: Janusz Krężelok był 34., a Maciej Kreczmer 37.

 

Dzisiejsze zawody to przede wszystkim porażka Norwega Ola Vigen Hattestada, niepokonanego do tej pory w sprintach. Nie znalazł się on nawet na podium. Petukhov okazał się najlepszym zarówno w kwalifikacjach, jak i w konkursie.

-Szkoda, że dziś nie udało się kadrowiczom wejść do ćwierćfinałów, bo Janusza stać na to, by przechodzić potem do dalszych rund- żałuje trener  Wiesław Cempa.  -Padał deszcz, więc śnieg był mokry. Ale zawodnicy mówią, żę dobrze się im biegło, smary też były odpowiednio dobrane. Tylko brak im jeszcze stabilizacji. Może zadecydował tydzień bez treningów na śniegu i czucie nart było słabsze? A może przeważyło uprzedzenie zawodników do tej płaskiej trasy, która sprzyja wyższym zawodnikom o większej masie mięśniowej. Tacy biegacze kiedy już nabiorą prędkości, nie mają problemów z jej utrzymaniem.

 

Jutro Polacy startują w sprincie drużynowym. -Najważniejszy dla nich jest właśnie ten wyścig. Tam powinni powalczyć o dobrą lokatę- mówi Cempa. Trenera cieszy, że nareszcie do Polski dotarły bagaże zawodników. Przez cały tydzień znajdowały się bowiem w Helsinkach.

 

Pod nieobecność Polek w sprincie kobiet zwyciężyła Hanna Falk przed Natalią Korostelewą i Vesną Fabjan. Tym samym Szwedka awansowała na pierwsze miejsce klasyfikacji sprintu, spychając Justynę Kowalczyk na drugią pozycję. -Wpływ na wyniki mogła mieć specyfika trasy. Ale w sprintach kobiet co rok pojawia się nowa zawodniczka, która walczy o najlepsze miejsca. Pytanie, czy to tylko przebłysk Szwedki, czy kolejna pretendentka do medalu olimpijskiego- zastanawia się trener.

 

 

Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.