Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów - COS OPO Szczyrk 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

AktualnościNPRBN w Ptaszkowej: Walczyli o medale łyżwą

11-02-2018
W niedzielę na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej narciarze w 10 kategoriach wiekowych walczyli o medale na dystansach rozgrywanych techniką dowolną. Biegi te zakończyły rywalizację w II edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która w weekend odbywała się w nowoczesnym ośrodku narciarskim w Ptaszkowej.

>>>FOTORELACJA<<<

W zimowej scenerii biegaczki oraz biegacze narciarscy rywalizowali w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która rozegrana została na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. W niedzielę emocji nie zabrakło i byliśmy świadkami intersującej walki o zwycięstwo w biegach dystansowych techniką dowolną. Jak podkreślają zawodnicy, trasy biegowe w nowopowstałym centrum narciarskim są bardzo wymagające i cechują je: strome podbiegi oraz ostre zakręty.

W niedzielę najdłuższy dystans do pokonania mieli zawodnicy, którzy startowali w kategorii Senior oraz Junior A i walczyli w biegu na 15 km. Po sześciu okrążeniach najlepszym wśród Seniorów okazał się Kacper Antolec z KS AZS AWF Katowice, który o ponad 10 sekund pokonał Mateusza Chowaniaka z klubu UKS Regle Kościelisko. Brązowy medal zdobył klubowy kolega Chowaniaka – Łukasz Kunc. – Trasy były świetnie przygotowane. Poza tym są wymagające, dlatego spokojnie można tutaj zorganizować zawody krajowe, jak i międzynarodowe – stwierdza Kacper Antolec. – Swój bieg ocenię jako dobry. Od samego początku biegłem swoim tempem i prowadziłem od początku do końca – dodaje mieszkaniec Obidowej. – W sobotę miałem dużo słabszą jazdę z góry i właśnie tutaj na zjazdach inni zawodnicy mnie wyprzedzali. Dzisiaj nie popełniłem tego samego błędu, dlatego też wygrałem – dodaje. – Zjazdy tutaj są naprawdę wymagające, jednak jeśli ktoś myśli o zwycięstwie, to nie może się zatrzymywać, tylko musi przejść płynnie te zakręty – zaznacza Antolec.

Na tym samym dystansie rywalizację w Juniorze A zdominowali reprezentanci klubu KS Jedność Nowy Sącz, którzy zgarnęli dwa pierwsze miejsca na podium. Bezkonkurencyjny był Maciej Popieluch, który o prawie 56 sekund był lepszy od Wiktora Czai. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa.

Najlepszą Seniorką tego dnia była Agata Warło, która reprezentuje barwy klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Drugie miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym wywalczyła Andżelika Szyszka z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Jako trzecia linię mety przekroczyła Katarzyna Stokfisz z KS AZS AWF Katowice.

W Juniorce A złoty medal zdobyła Klaudia Kołodziej z klubu LKS Witów Ski Mszana Górna, która na dystansie 10 km o prawie 10 sekund pokonała Weronikę Kaletę w LKS „Markam” Wiśniowa-Osieczany. Obok nich na podium stanęła Natalia Bury z WSS Wisła. – Ptaszkowa, jeżeli chodzi o obiekt, to wygląda super. Trasa jest wymagająca. Dawno w Polsce nie było takich trudnych zjazdów i długich podbiegów – opowiada o ośrodku w Ptaszkowej Klaudia Kołodziej. - Pierwszy start, czyli bieg na dystansie klasykiem oceniam jako dobry. Po swoim biegu myślałam, że wygrałam, ale później okazało się, że jednak jestem druga. Tak więc gratuluję zwycięstwa Klaudii Pytel. Sobotnia trasa była szybka i bardzo się cieszę, że moje narty szybko jechały, jednak za to średnio trzymały – ocenia rywalizację klasykiem. – Natomiast w niedzielę był to dla mnie bardzo udany bieg. Chociaż muszę powiedzieć, że na drugim kole miałam kryzys. Styl łyżwowy wymagał więcej pracy, ale nie poddałam się, dzięki swojej ciężkiej pracy przez cały sezon, a także dzięki trenerowi Jaroszowi oraz kibicom, którzy we mnie wierzą. Bardzo się cieszę, że wystartowałam z przeciwnikami z Polski i ten bieg zaliczam do udanych – podsumowuje Klaudia Kołodziej. 

Następnie do walki w biegu na 10 km stylem dowolnym przystąpili zawodnicy z kategorii Junior B. Zwycięstwo odniósł Dawid Damian z klubu KS Jedność Nowy Sącz, który okazał się lepszy od Michała Boreczka z klubu MKS Karkonosze. Natomiast trzecie miejsce zajął Jan Żółkiewski z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

W Juniorce B rywalki zdeklasowała Magdalena Kobielusz. Reprezentantka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk w ekspresowym tempie pokonała dystans 7,5 km łyżwą i nad drugą Marceliną Wojtyłą z MKS Istebna, miała blisko dwie minuty przewagi. Podobnie jak u mężczyzn - brązowy medal wywalczyła zawodniczka klubu z Tomaszowa Lubelskiego – Magdalena Kuśmierz.

W Juniorze C złoty medal na 5 km wywalczył Robert Bugara z klubu UKS Regle Kościelisko natomiast trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega – Sebastian Bryja. Pomiędzy nimi na podium stanął Artur Bożek z LKS Klimczok Bystra.

Najbardziej zacięta walka miała miejsce w kategorii Juniorka C, gdzie drugą biegaczkę od pierwszej dzieliło zaledwie 0,6 sekundy. Należy dodać, że niemalże identyczny czas biegu na 5 km uzyskały reprezentantki klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Zwyciężyła Ewa Gazur, natomiast na drugiej pozycji zawody ukończyła Karolina Kohutova. Podium uzupełniła Hanna Popko z klubu UKS Hubal Białystok.

Wśród najmłodszych narciarzy zwycięstwo na dystansie 3,4 km techniką dowolną odniósł Artur Baczyński z UMKS Marklowice. Ponad 22 sekundy za nim uplasował się Szymon Bełz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Natomiast brązowy medal w tej kategorii wywalczył Michał Okniński z UKS Rawa Siedlce.

Zmagania w drugiej edycji NPRBN zakończyły Juniorki D wśród których na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Szkurat z WKS Zakopane. Druga była Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra, a trzecie miejsce zajęła Jolanta Jałowiczor z MKS Istebna.

Pełne wyniki
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.