Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności


Dominik Bury ocenia pierwszy dzień Mistrzostw Polski

24-03-2018
Dominik Bury wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 30 km techniką klasyczną. Walę o mistrzowski tytuł reprezentant MKS Istebna przegrał na finiszu z Maciejem Staręgą z UKS Rawa Siedlce.

W piątek na Polanie Jakuszyckiej reprezentanci Polski rywalizowali na dystansach techniką klasyczną i jak podkreśla większość uczestników, trasa była bardzo wymagająca. – Było bardzo ciężko. Zwłaszcza te drugie 15 km, kiedy to ruszyliśmy z Mateuszem Haratykiem w pogoni za Maćkiem. Warunki zmienne, dlatego ciężkie, trasa również trudna i wymagająca, szczególnie pierwsza część do podbiegu, czyli do tzw. turbinek. Ten podbieg tam dawał się we znaki. Generalnie zawody przebiegły bardzo fajnie i jestem z nich zadowolony – mówi z uśmiechem na twarzy Dominik Bury. 

Od początku biegu utworzyła się kilkuosobowa grupa, która liczyła się w walce o medale. Natomiast na trzecim kółku rywalom odskoczył Maciej Staręga, który samotnie wysunął się na prowadzenie. – W ogóle mnie to nie zdziwiło. Myślałem, że jeszcze z Maćkiem odskoczy również Jasiek Antolec. Ja natomiast miałem inną taktykę na ten bieg. Wiedziałem, że jest to za wcześnie, chociaż spodziewałem się takiego ruchu ze strony rywali, ja natomiast nie planowałem tego tak wcześnie – dodaje Bury. 

Ostatecznie walka o mistrzowski tytuł rozstrzygnęła się na finiszu. – Wiedziałem, że będzie ciężko, kiedy wbiegliśmy razem z Maćkiem na finisz. Już miałem takie skurcze w tricepsie, że tylko chciałem dobiec do mety. Wiedziałem, że jeśli wbiegniemy razem na drugą cześć trasy, która jest bardziej płaska, to już nie dam rady go dobiec – wyjaśnia reprezentant MKS Istebna.

Żaden z zawodników z pierwszej czwórki nie zdecydował się na zmianę nart i dystans 30 km pokonali na tym samym sprzęcie. – Myślę, że była to kwestia grupy. Jeśli chłopaki zmieniliby narty, to ja też bym zmienił, ale wyszło jak wyszło. Maciek nie podjął tego kroku, dlatego również nie mogłem zmienić, bo dużo bym na tym stracił. Grupa mogłaby mi wtedy odskoczyć i samemu byłoby mi dużo ciężej – podkreśla 21-latek.

Dominik Bury opowiada, że Polana Jakuszycka nie należy do jego ulubionych miejsc. – Jakuszyce ogólnie są to dość specyficzne trasy i osobiście średnio je lubię. Jest tylko część podbiegów, potem zjeżdżasz i są już tylko prostki. Nie jest tak jak na Kubalonce czy gdzieś na pucharowych trasach, że jest góra-dół, góra-dół – zdecydowanie wolę te bardziej wymagające trasy. Natomiast tutaj na Polanie Jakuszyckiej stadion jest bardzo długi, pierwsza część jest podbiegowa, a w drugiej są już zjazdy i prostki – dodaje.

W sobotę Dominik Bury razem z bratem Kamilem wystartują w sprincie drużynowym. – Będziemy walczyć z bratem o złoto. Jednak po zawodach zobaczymy jakie będą wyniki i jak potoczy się ten bieg. Nie mamy żadnej presji, chcemy po prostu zrobić swoje – podsumowuje Bury. 

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.