Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

AktualnościMP w Jakuszycach: Rozdano medale w team sprincie!

24-03-2018
W sobotę na Polanie Jakuszyckiej rozegrana została piękna i pełna emocji walka o medale Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym techniką dowolną. Tytuł mistrzowski wśród mężczyzn obronili reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Paweł Klisz oraz Maciej Staręga, którzy kolejny rok z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium. Natomiast wśród kobiet po złoto sięgnęły Sylwia Jaśkowiec oraz Urszula Łętocha z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.

>>>FOTORELACJA<<<


W blasku słońca rozgrywany był drugi dzień Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Na Polanie Jakuszyckiej jako pierwsi do walki o medale w krajowym czempionacie przystąpili mężczyźni. Na początku sprintu drużynowego walka była bardzo wyrównana, jednak na ostatniej zmianie Maciej Staręga odskoczył Kamilowi Buremu i tym samym po raz kolejny z Pawłem Kliszem wywalczyli złoto mistrzostw Polski w tej konkurencji. - Dość wysoko zawiesili poprzeczkę chłopaki z Katowic i z Istebnej, ale wiedzieliśmy, że to będą dwie sztafety, które będą rywalizowały z nami o pierwsze miejsce. Na szczęście ja byłem jeszcze w dość dobrej dyspozycji, Paweł też bardzo dobrze utrzymał Dominika. Taktyka była taka, aby na końcu starać się oderwać od chłopaków i nam się to udało na ostatniej zmianie - opowiada Maciej Staręga. - Dzisiaj były trudniejsze warunki, bo tutaj w Jakuszycach było trochę więcej słonka, ten śnieg był wolniejszy, więc na pewno nie pomagało to w bieganiu. Trasa jednak była bardzo dobrze przygotowana, fajnie był ułożony profil i było gdzie się zmęczyć i pościgać. Zawody były bardzo fajne, przy pięknej pogodzie. Dla nas słoneczko nie jest zbyt dobre, ale dla kibiców na pewno było to plusem - dodaje obecnie najlepszy polski biegacz. - Czuć było dzisiaj zmęczenie po wczorajszym biegu na 30 km, nie ukrywam tego, ale zrealizowałem swoje cele. Miałem za zadanie utrzymać się na dwóch pierwszych zmianach w czołówce i ewentualnie na trzeciej zaatakować - podkreśla Paweł Klisz. - Nie miałem większego problemu utrzymać się za Dominikiem, zaatakowałem na finiszu, aby dać Mackowi jakąś przewagę. Trasa była fajna, taka idealna pod team sprinty - podsumowuje Klisz.

Tytuł wicemistrzowski wraz z Kamilem Burym dla klubu MKS Istebna zdobył jego brat Dominik. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli bracia Antolec - Jan i Kacper, którzy reprezentują barwy klubu KS AZS AWF Katowice.

Zdecydowanie najlepsze w rywalizacji kobiet były zawodniczki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany - Sylwia Jaśkowiec oraz Urszula Łętocha, które po dwóch latach znów sięgnęły po złoty medal w team sprincie. - Przede wszystkim ja się bardzo cieszę, bo naprawdę rywalizacja na dwóch pierwszych zmianach była bardzo wyrównana. Było mnóstwo pozytywnych emocji, było to piękne widowisko, dla tych którzy przyszli oglądać tutaj walkę w Mistrzostwach Polski i dla tych wszystkich pasjonatów biegów narciarskich - mówi z uśmiechem na twarzy Sylwia Jaśkowiec. - Gratulacje również dla naszej Pani trener, która podjęła takie ryzyko, bo na początku układ był inny. Ale wczoraj rozmawialiśmy o tym, że fajnie byłoby stworzyć jak najbardziej wyrównaną rywalizację i to była dobra decyzja. Ula świetnie się spisała, dała mi przewagę, którą do samego końca udało mi się wykorzystać na trzecim kole, a Ulka na swojej trzeciej zmianie postawiła kropkę nad i - dodaje Jaśkowiec. - Pierwsze koło ruszyłyśmy bardzo mocno, bo Kasia dobrze biegła. Była to też walka sprzętowa, bo widać było, że dziewczynom bardzo dobrze idą narty i są pod tym względem w lepszej dyspozycji. Ale fajnie, że na drugim kole udało mi się wypracować przewagę. Pierwsza część była spokojniejsza w moim wykonaniu, a następnie zaatakowałam na podbiegu - opowiada Urszula Łętocha. - Na ostatniej zmianie Sylwia dała maksimum swoich możliwości, a ja utrzymałam tą przewagę i bezpiecznie dowiozłam ją do mety, abyśmy z Sylwią mogły cieszyć się ze zwycięstwa - podsumowuje Łętocha.

Wicemistrzostwo Polski wywalczyły reprezentantki KS AZS AWF Katowice - Justyna Kowalczyk i Katarzyna Stokfisz. Natomiast brązowymi medalistkami zostały młode biegaczki z klubu MKS Istebna - Marcelina Wojtyła i Eliza Rucka.

Najlepsze drużyny w team sprincie kobiet:

 1. Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
 2. Justyna Kowalczyk i Katarzyna Stokfisz - KS AZS AWF Katowice
 3. Marcelina Wojtyła i Eliza Rucka - MKS Istebna
 4. Luiza Motyka i Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
 5. Klaudia Pytel i Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
 6. Justyna Pradziad i Catherine Spierenburg - UKS Regle Kościelisko


Najlepsze drużyny w team sprincie mężczyzn:

 1. Paweł Klisz i Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce
 2. Dominik Bury i Kamil Bury - MKS Istebna
 3. Jan Antolec i Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice
 4. Bartłomiej Rucki i Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
 5. Michał Boreczek i Michał Skowron - MKS Karkonosze Sporty Zimowej Jelenia Góra
 6. Mateusz Chowaniak i Łukasz Kunc - UKS Regle Kościelisko


W niedzielę na Polanie Jakuszyckiej biegacze narciarscy zakończą rywalizację w Mistrzostwach Polski. Ostatnią konkurencją rozegraną w Jakuszycach będą biegi sztafetowe.


Wyniki kobiet
Wyniki mężczyzn
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.