Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności


Medaliści podsumowują rywalizację w team sprincie

24-03-2018
W prawdziwie zimowych warunkach na Polanie Jakuszyckiej biegaczki oraz biegacze narciarscy rywalizowali w sprincie drużynowym podczas Mistrzostw Polski. Wszyscy zgodnie chwalą organizatorów za bardzo dobre przygotowanie oraz wybór tras.

Bardzo szczęśliwe po wywalczeniu złotego medalu były reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany – Sylwia Jaśkowiec oraz Urszula Łętocha. - Bardzo się cieszymy, że trasa sprinterska była bardzo wymagająca, także w porównaniu z pierwszą częścią Mistrzostw Polski naprawdę organizatorzy, czyli Polski Związek Narciarski stanął na wysokości zadania – chwali PZN Jaśkowiec. – Organizatorzy postawił nam trudne i bardzo wymagające profile tras, ale to było fajne. Przede wszystkim trasa była selekcyjna i dzięki temu można było pokazać, gdzie kto się znajduje. Każdy mógł znaleźć na tej trasie swoje walory i wykorzystać najmocniejsze punkty – podkreśla brązowa medalista z Mistrzostw Świata w Falun w tej konkurencji. – Pogoda i warunki dopisały. Cieszymy się, że było naprawdę dość sporo kibiców, bo dzięki nim atmosfera była naprawdę gorąca. Kiedy skandowali nasze imiona i nazwiska, to było naprawdę piękne i przy takim dopingu fajnie się biega oraz pięknie zdobywa mistrzostwo Polski – mówi z uśmiechem na twarzy Sylwia Jaśkowiec.

Z marcowych Mistrzostw Polski bardzo się cieszy również Urszula Łetocha. – Jak obserwujemy na przestrzeni lat, to w tym roku pierwszy raz od dłuższego czasu Mistrzostwa Polski odbywały się w prawdziwie zimowych warunkach. Ostatnie lata pogoda była bardziej wiosenna i każdy przy takich warunkach miał dość tych nart i z mniejszą chęcią przystępował do zawodów. Także fajnie, że pogoda dopisała, że panuje zimowa aura i jest mnóstwo śniegu, czyli to co my lubimy najbardziej – opowiada druga zawodniczka mistrzowskiego duetu.

Mistrzynie ogromne podziękowania skierowały do swojej klubowej trenerki – Anny Bubuli. – Bardzo dziękujemy Pani trener za wkład w ten nasz sukces, za przygotowywanie nart i za to wszystko co dla nas robi, aby wszystko było jak najlepiej zrobione – podkreśla Sylwia Jaśkowiec. – Takie zawodniczki z jednej strony to zaszczyt, ale z drugiej strony wielki stres, jeśli chodzi o smarowanie nart i o to, aby nie popełnić przy tym błędu – zaznacza Anna Bubula. 

Biegi sztafetowe kobiet i mężczyzn zakończą zmagania w Mistrzostwach Polski w sezonie zimowym 2017/2018. Reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany liczą na medal również w tej konkurencji, jednak przyznają, że nie będzie to łatwe zadanie. – Myślę, że mamy szansę na zdobycie medalu w sztafecie, jeśli wszystko dobrze pójdzie, a jaki będzie to kolor, okaże się jutro – stwierdza trenerka klubowa Jaśkowiec i Łetochy. – Na pewno złoty krążek ciężko będzie wyrwać dziewczynom z KS AZS AWF Katowice, mają bardzo mocną sztafetę i są faworytkami. My na pewno będziemy walczyć o jak najlepszy wynik w drużynie – zaznacza Bubula. – Walka będzie od pierwszej do ostatniej zmiany i to jest najważniejsze, że damy z siebie wszystko – dodaje Jaśkowiec.

Na medal w męskich sztafetach liczą również reprezentanci UKS Rawy Siedlce. – My chcemy walczyć o medal, ale nie wiem czy uda nam się zdobyć ten najcenniejszy. Na pewno będzie bardzo ciężko wywalczyć jakiegokolwiek koloru medal. Mam nadzieję, że ustawiliśmy optymalnie sztafetę i zobaczymy jak to się jutro poukłada – podsumowuje Maciej Staręga.

Program zawodów:

- 10:00 - start mężczyzn 4 x 7,5 km
- 11:10 - start kobiet 4 x 5 km
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.