Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podpisanie porozumienia PZN-SITN-Policja

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Złote medale w sztafetach dla Katowic i Siedlec

25-03-2018
W blasku słońca i na znakomicie przygotowanej trasie zakończono rywalizację w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Na Polanie Jakuszyckiej po złoto w biegu 4 x 7,5 km mężczyzn sięgnęli reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Arkadiusz Posiadała i Paweł Klisz. Natomiast w biegu kobiet 4 x 5 km mistrzowski tytuł obroniły zawodniczki KS AZS AWF Katowice w składzie: Magdalena Czusz, Justyna Kowalczyk, Katarzyna Stokfisz oraz Martyna Galewicz.

>>>FOTORELACJA<<<

W prawdziwie zimowych warunkach rozegrana została druga część rywalizacji w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Sezon zimowy tradycyjnie już zakończyły biegi sztafetowe kobiet oraz mężczyzn. W finałowych zmaganiach emocji nie zabrakło i do ostatnich metrów toczyła się walka o tytuł mistrzowski w sztafecie mężczyzn. Tego dnia na Polanie Jakuszyckiej najlepsi okazali się reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce, którzy po raz drugi w historii klubu sięgnęli po złoto mistrzostw Polski w tej konkurencji. Walkę wśród podopiecznych Grzegorza Staręgi rozpoczął Daniel Iwanowski, następnie znakomicie zaprezentował się Maciej Staręga, na trzeciej zmianie walczył Arkadiusz Posiadała, natomiast kropkę nad i postawił Paweł Klisz. - Trasa była perfekcyjnie przygotowana - zmrożona i wyratrakowana, na której pięknie świeciło słońce. Była na pewno dosyć wymagająca. Mieliśmy do pokonania trzykrotnie pętle 2,5 km z trudnym podbiegiem, dawało to w kość, jednak walka sztafetowa motywowała do jeszcze większego wysiłku, no i udało nam się zwyciężyć - mówi z uśmiechem na twarzy Arkadiusz Posiadała. - Liczyliśmy, że nawet w zasięgu jest miejsce pierwsze, ale równie dobrze mogliśmy skończyć na czwartym. Wiedzieliśmy, że będzie trudno wywalczyć medal, bo sztafety były bardzo wyrównane i myślę, że walka była emocjonująca. Cieszymy się, że udało się wygrać - dodaje. - To jest mój drugi medal Mistrzostw Polski Seniorów, przed rokiem w sztafecie zdobyliśmy brąz, teraz jest złoto i nie wiem jak to opisać słowami, bo jak do tej pory jest to mój największy sukces. Jestem bardzo zadowolony, dziękuję chłopakom za wspólną walkę i na pewno za rok wrócimy mocniejsi - podsumowuje najmłodszy członek mistrzowskiej drużyny z UKS Rawy Siedlce.

Wicemistrzostwo Polski zdobyli biegacze z KS AZS AWF Katowice, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci klubu UKS Regle Kościelisko.

Tytuł mistrzowski w sztafecie kobiet obroniły zawodniczki klubu KS AZS AWF Katowice, którego szeregi zasiliła najlepsza polska biegaczka - Justyna Kowalczyk. Narciarki z katowickiego klubu nie dały szans rywalkom i pewnie sięgnęły po kolejny złoty medal Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Jako pierwsza na trasę wyruszyła Magdalena Czusz, na drugiej zmianie startowała podopieczna Aleksandra Wierietielnego, która wypracowała koleżankom z drużyny dużą przewagę nad rywalkami. Natomiast techniką dowolną dystans 5 km najpierw pokonała Katarzyna Stokfisz, a następnie Martyna Galewicz, którzy przypieczętowała sukces tej drużyny. - Jestem bardzo zadowolona z moich wszystkich wyników na tych mistrzostwach, bo nie spodziewałam się tak naprawdę, że może być tak dobrze - opowiada uśmiechnięta Katarzyna Stokfisz, która wcześniej w biegu na 15 km zajęła szóste miejsce, a następnie z Justyną Kowalczyk wywalczyła srebro w team sprincie. - Cieszę się, że mogłam startować wspólnie z Justyną, to ogromne wyróżnienie dla mnie oraz wielka przyjemność i jeszcze większy zaszczyt - dodaje. - Na sztafetach przystępowaliśmy do rywalizacji po chłopakach, dlatego warunki były już bardzo ciężkie, bo jeden podbieg był cały w słońcu i zaczął robić się bardzo miękki, a kolejny był bardzo zmrożony. Następnie był zakręt i prostka w dół, gdzie mocno wiał wiatr i cały czas trzeba było mocno pracować. Nie było gdzie odpocząć, dlatego trasa była wymagająca. Może nie tyle trudna technicznie, co warunki były bardzo ciężkie, głównie przez zmienny śnieg i wiatr. Natomiast moja dyspozycja była bardzo dobra - podsumowuje Stokfisz.

Obok nich na podium stanęły zawodniczki klub LKS Markam Wiśniowa-Osieczany oraz biegaczki z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Podium kobiet w biegu sztafetowym 4 x 5 km
  1. KS AZS AWF Katowice - Magdalena Czusz, Justyna Kowalczyk, Katarzyna Stokfisz i Martyna Galewicz
  2. LKS Markam Wiśniowa-Osieczany - Iwona Piekarz, Urszula Łętocha, Sylwia Jaśkowiec i Weronika Kaleta
  3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne - Kinga Polityńska, Kamila Kiedrowska, Andżelika Szyszka i Luiza Motyka


Podium mężczyzn w biegu sztafetowym 4 x 7,5 km

  1. UKS Rawa Siedlce - Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Arkadiusz Posiadała i Paweł Klisz
  2. KS AZS AWF Katowice - Dawid Bril, Jan Antolec, Wojciech Pelczar i Kacper Antolec
  3. UKS Regle Kościelisko - Mateusz Chowaniak, Andrzej Pradziad, Marcin Rzeszótko i Łukasz Kunc


W rywalizacji mężczyzn marcowe Mistrzostwa Polski w Jakuszycach zdominowali zawodnicy klubu UKS Rawa Siedlce, którzy oprócz zwycięstwa w sztafecie, zgarnęli również pozostałe mistrzowskie tytuł. W biegu na dystansie 30 km techniką klasyczną triumfował Maciej Staręga, który kolejnego dnia wspólnie z Pawłem Kliszem stanął na najwyższym stopniu podium w sprincie drużynowym.


Natomiast w konkurencjach damskich najwięcej zwycięstw zanotowały reprezentantki klubu KS AZS AWF Katowice. Na dystansie 15 km klasykiem bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk, która w niedzielę razem z koleżankami zdobyła złoto również w sztafecie. Natomiast w team sprincie mistrzyniami Polski zostały Urszula Łętocha oraz Sylwia Jaśkowiec, które reprezentują barwy klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.


Wyniki kobiet

Wyniki mężczyzn
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.