Podsumowanie sezonu 2013/14 PZN - skoki i biegi narciarskie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

EYOF Sarajewo 2019: Skinder brązową medalistką!

11-02-2019
Znakomicie rozpoczął się dla nas Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Sarajewo 2019! Monika Skinder stanęła na podium w pierwszej konkurencji w biegach narciarskich i na dystansie 7,5 km techniką klasyczną wywalczyła trzecie miejsce. To pierwszy w historii medal dla Polski w tej dyscyplinie. Złotą medalistą została Szwajcarka Anja Weber, natomiast tytuł wicemistrzowski zdobyła jej rodaczka Nadja Kaelin.

Lokaty w czołowej "30" zawodów zajęły także inne reprezentantki Polski. Na 23. pozycji bieg ukończyła Ewelina Kołodziej, a 29. był Karolina Kukuczka. Natomiast Kamila Gąsienica uplasowała się na 37. miejscu.

Bardzo dobre rezultaty osiągnęli również nasi biegacze, zwłaszcza Robert Bugara, który w biegu na 10 km stylem klasycznym zajął 13. miejsce! Na 30. pozycji zawody ukończył Piotr Sobiczewski. Natomiast Bartosz Cielniak i Sebastian Bryja uplasowali się odpowiednio na 38. i 43. lokacie.

Rywalizację na 10 km klasykiem zdominowali reprezentanci Francji, którzy wywalczyli wszystkie medale w tej konkurencji. Złoto zdobył Florian Perez, srebro Julien Arnaud, a brąz Gaspard Rousset.

Źródło: Anna Karczewska / PZN