Walny Sprawozdawczo-Statutowy Zjazd PZN 2011

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

EYOF 2019: Monika Skinder mistrzynią w sprincie!

14-02-2019
Kolejny wspaniały występ Moniki Skinder na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. Polka nie dała szans rywalkom i pewnie wywalczyła złoty medal w sprincie rozgrywanym techniką klasyczną. To już drugi krążek naszej juniorki na tej sportowej imprezie. Wcześniej podopieczna Aleksandra Wierietielnego zdobyła brąz na 7,5 km klasykiem.

Obok Polki na podium stanęły - druga Rosjanka Alena Baranowa oraz trzecia Norweżka Sigrid Leseth Foeyen.

Wśród reprezentantek Polski awans do finałowej "30" wywalczyła także Ewelina Kołodziej, która sprint w Sarajewie ukończyła ostatecznie na 24. miejscu.

To jest najlepszy w karierze sezon Moniki Skinder, która tej zimy wywalczyła już trzy medale. W Lahti nasza juniorka została wicemistrzynią świata w sprincie, natomiast w Sarajewie jako pierwsza polska reprezentantka biegów narciarskich sięgnęła po medale Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Źródło: Anna Karczewska / PZN