Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2013

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

MŚ: Staręga najbliżej ćwierćfinału, zmęczona Skinder

21-02-2019
Zaledwie 0,18 sek. zabrakło Maciejowi Starędze do awansu ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Ostatecznie 29-latek, choć nie awansował do ćwierćfinału, to zajął 30. miejsce i był to najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego sportowca w pierwszym dniu zmagań.

- To moja wina, że nie awansowałem. Nawet wiem, który moment zaważył o moim odpadnięciu. Na finiszu mnie zachwiało i tam chyba to przegrałem - mówił Staręga, który przed dwoma laty był ósmym zawodnikiem MŚ. - Nie ma mnie w finale i jest mi bardzo szkoda. Kolejny rok mi przepada. Próbuję się rozwijać, ale stoję w miejscu, a świat idzie do przodu. To widać po wynikach - dodał.

Znacznie gorzej powiodło się Dominikowi Buremu, który był 47., a na 62. pozycji sklasyfikowany został Kamil Bury. - Trasa  mocno dała się we znaki. Tym bardziej, ze startowałem po chorobie. Wciąż się leczę, bo dopadło mnie przeziębienie. Szkoda, że przyplątało się tuż przed mistrzostwami świata, bo zanosiło się na to, że może być na nich dobrze - tłumaczył Dominik.

Sprinty były debiutem w mistrzowskiej imprezie dla naszych biegaczek. Najlepiej z nich spisała się Weronika Kaleta, która była 46. Zaraz za nią uplasowała się Urszula Łętocha. Na 55. pozycji sklasyfikowana została Monika Skinder, która odczuwała zmęczenie dużą liczbą startów w ostatnim czasie. - Nie da się ukryć, że był stres przed debiutem w mistrzostwach świata. Dla mnie to pierwsza tak duża impreza seniorska. Starałam się o tym nie myśleć, ale nie dało się od tego odciąć. Ta cała atmosfera i tłumy kibiców robią jednak swoje. Nie czułam mocy w czasie tego biegu. Nie było też dynamiki, która była jeszcze na rozgrzewce. Biegłam zbyt monotonnie. Trzeba to teraz przeanalizować i podnieść się - mówiła nasza wicemistrzyni świata juniorek, która w niedzielę ma wystąpić w sprincie drużynowym razem ze swoją trenerką Justyną Kowalczyk. - To byłby dla mnie wielki zaszczyt - przyznała.

Zaraz za Skinder w kwalifikacjach sprintu uplasowała się Izabela Marcisz. - Nie jestem zawiedziona debiutem w MŚ. Widzę też, że mam jeszcze duży zapas i można w sprincie zrobić jeszcze spory progres. Trzeba nad nim pracować - oceniła 18-latka, która nastawia się na dobre występy w biegach dystansowych.

Oficjalne wyniki:
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.