Snow Expo w Warszawie - 04.11.2017

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

MŚ w Seefeld: cierpienia Izy Marcisz

23-02-2019
Izabela Marcisz z bardzo dobrej strony pokazała się w biegu łączonym na 15 kilometrów w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. 18-letnia Polka zajęła 27. miejsce, a warto dodać, że to był jej pierwszy w karierze "przebieraniec", jak tę konkurencję nazywa się w świecie biegów.

Nasza zawodniczka nie straciła motywacji nawet po tym, jak upadła na starcie. Dzielnie goniła rywalki, a potem wiele z nich prześcignęła. Zarówno w biegu techniką klasyczną, jak i łyżwową uzyskiwała czasy w okolicach końca trzeciej dziesiątki. Choć to był jej pierwszy taki bieg w karierze, to świetnie zmieniała narty. W tym elemencie zanotowała ósmy czas. - Gdyby nie rodzice, to na pewno bym nie dobiegła. Przesyłali mi siłę. Dzięki nim mam taki charakter, że nie odpuściłam na trasie, choć było strasznie ciężko. Zaraz po zmianie nart miałam okropny kryzys. Zresztą trener Justyna Kowalczyk ostrzegała mnie przed nim. Mówiła, że pierwszy kilometr po zmianie nart będzie okropny. Wyszło jednak tak, że oba te dystanse były straszne. Bolało straszliwie. Nawet nie wiem, którym stylem biegło mi się lepiej. Niewiele pamiętam z tego biegu. Jestem dumna z tego, że zajęłam miejsce w "30". Nie spodziewałam się tak dobrej lokaty - opowiadała Marcisz po biegu.

Do mistrzyni świata Norweżki Therese Johaug straciła 3.23,4. Ta nad kolejną rywalką miała prawie minutę przewagi. Na 48. pozycji do mety dobiegła Urszula Łętocha, a 49. była Weronika Kaleta.

W rywalizacji panów na dwukrotnie dłuższym dystansie najlepszy był Norweg Sjur Roethe. Jedyny nasz zawodnik na starcie Kamil Bury został zdublowany i został sklasyfikowany na 66. pozycji.