59. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

MŚ w Seefeld: nasi biegacze zawiedzeni wynikami

27-02-2019
O mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld kadra naszych biegaczy chciałaby chyba jak najszybciej zapomnieć. Choroby przeszkodziły w dobrych startach Dominikowi i Kamilowi Buremu, a Maciej Staręga nie trafił z formą. Ten ostatni był naszym najlepszym zawodnikiem w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną.

Na trudnej trasie, na której słońce zamieniało śnieg w kaszę, Staręga zajął 59. miejsce. Do zwycięzcy, Norwega Martina Johnsruda Sudby-ego, stracił  4.51,9 sek.- To był bieg na moim poziomie. Wiadomo było, że na tak ciężkiej trasie, straty będą duże. Niemniej jednak walczyłem. Z chłopakami, z którymi zazwyczaj na dystansie przegrywałem, tym razem wygrałem. Przynajmniej z tego mogę być zadowolony, Pewnie, że do "30" brakowało, ale to nie było moje zadanie. W tym gronie miałem być w sprincie, ale nie wypełniłem tego zadania. Mogę mieć pretensje tylko do siebie - mówił Staręga.

Na 62. pozycji zawody ukończył Dominik Bury. Nasz biegacz od kilkunastu dni zmagał się z chorobą. - Lubię takie warunki, kiedy jest trudne smarowanie, ale moja dyspozycja na tych mistrzostwach świata była poniżej zera. Choroba zniszczyła mnie doszczętnie. Nawet nie spodziewałem się, że może być taki zwrot sytuacji - powiedział 22-latek, który choć miał na trasie straszliwe kryzysy, to jednak ani myślał o zejściu z trasy.

Kamil Bury zajął 69. miejsce. On też miał problemy zdrowotne, choć mniejsze niż jego młodszy brat. - Te mistrzostwa świata są dla nas trudne pod każdym względem. Nie ma się co rozczulać nad tym wszystkim, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej. Mam jednak nadzieję, że odkujemy się w kolejnych startach w Pucharze Świata - mówił Kamil Bury.