Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN - Kraków, 01.07.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności


Na Polanie Jakuszyckiej rozdano medale Mistrzostw Polski w team sprincie

28-03-2019
W czwartek, 28 marca 2019 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie drużynowym. Mistrzami Polski w tej konkurencji po raz piąty z rzędu zostali reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Maciej Staręga i Paweł Klisz. Natomiast złote medale w rywalizacji kobiet zdobyły Urszula Łętocha i Weronika Kaleta z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.


Padający deszcz przywitał dzisiaj na Polanie Jakuszyckiej uczestników Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Na starcie czwartkowych zawodów stanęło łącznie 20 sztafet - 10 duetów damskich oraz 10 męskich. Jako pierwsi do walki o medale krajowego czempionatu wkroczyli biegacze narciarscy, spośród których najlepsi po raz kolejny okazali się Maciej Staręga oraz Paweł Klisz. Reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce po raz piaty z rzędu wywalczyli mistrzowski tytuł w sprincie drużynowym. - Myślę, że najtrudniejsze dzisiaj były warunki i to, aby dopasować smarowanie pod to oraz narty. Wydaje mi się, że udało nam się rozegrać to bardzo dobrze i cały bieg też poszedł po naszej myśli. Obroniliśmy tytuł po raz kolejny, więc jestem z tego zadowolony - mówi z uśmiechem na twarzy Maciej Staręga. - Pierwszą zmianę poszedłem mocno, ponieważ chciałem nadrobić. Na drugiej oszczędziłem trochę sił, aby trzecią pobiec na maksa do finiszu, żeby nie czekać do końca, bo w sprincie różnie to bywa - dodaje. - Ze smarowanie trafiliśmy bardzo dobrze, taktycznie ten bieg również dobrze rozegraliśmy, dlatego jesteśmy zadowoleni. Natomiast trasa była dosyć prosta technicznie. Nie było podbiegów, dlatego całą trasę trzeba było pracować i to męczyło chyba najbardziej - podsumowuje Staręga.

Po raz kolejny z Maciejem Staręgą na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Klisz. - Wiedzieliśmy, że będziemy walczyć tutaj o zwycięstwo z Dominikiem i Kamilem, a także z Jaśkiem i Kacprem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mamy duże szanse na kolejny złoty medal. Warunki były ciężki, takie trochę pod nas, a zwłaszcza pode mnie, bo lubię jak są trudne warunki - opowiada Paweł Klisz. - Generalnie jestem zadowolony z tych moich zmian, chociaż na drugim kółku miałem trochę problemy z nartami, dlatego Dominik odjechał mnie o kilka metrów, ale później poprawiliśmy smarowanie i było już w porządku - dodaje. - Najtrudniej było tutaj na stadionie, natomiast w lesie były już fajne, twarde warunki - podkreśla Klisz.

Wicemistrzami Polski zostali bracia Kamil i Dominik Bury, którzy reprezentują barwy klubu MKS Istebna. Natomiast brązowe medale zdobyli bracia Antolcowie (Jan i Kacper) z KS AZS AWF Katowice.


Mistrzyniami Polski w tej konkurencji w pięknym stylu zostały Urszula Łętocha i Weronika Kaleta. Zawodniczki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany nie dały rywalkom żadnych szans i jako pierwsze pewnie przekroczyły linię mety. - Warunki były bardzo ciężkie, czego wcześniejsze dni nie przewidywały, że tak pogorszy się na trasie. Trasa nie była trudna, ponieważ była płaska i wymagała ciągłej pracy. Razem z Weroniką kontrolowałyśmy nasz bieg, a celem było wypracowanie przewagi, która pozwoliła nam na utrzymanie pozycji - ocenia czwartkowe zawody Urszula Łętocha. - Lepszy obraz poziomu mojej dyspozycji dałaby mi konfrontacja z innymi na trasie. Bez tego mogę stwierdzić, że nie było łatwo. Czułam się silna na trasie, ale czasami były również chwile słabości - podsumowuje Łętocha.

Srebrne medale wywalczyły biegaczki z klubu MKS Istebna - Marcelina Wojtyła i Karolina Kukuczka. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęły siostry Kołodziej - Klaudia i Ewelina z klubu LKS Witów Ski Mszana Górna.

W piątek na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostaną biegi sztafetowe, a w niedzielę biegi na dystansach techniką klasyczną.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.