Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XXII Kursokonferencja PZN Krakowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

AktualnościWiśniowa i Siedlce ze złotymi medalami w sztafetach

29-03-2019
W piątek na Polanie Jakuszyckiej uczestnicy Mistrzostw Polski Seniorów walczyli o medale w biegach sztafetowych. Mistrzowskie tytuły sprzed roku obroniły klubu z Wiśniowej oraz Siedlec. Złote medale w rywalizacji kobiet zdobyły reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, natomiast wśród mężczyzn pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy UKS Rawy Siedlce.


Za nami drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach narciarskich. Dzisiaj na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały biegi sztafetowe kobiet i mężczyzn. Wśród zawodniczek żadnych szans rywalkom nie dały reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Obrończynie tytułu prowadziły w tym biegu od początku do samego końca. Marsz po zwycięstwo w zespole Anny Bubuli rozpoczęła Urszula Łetocha, na drugiej zmianie wystartowała Iwona Piekarz, natomiast techniką dowolną pobiegły siostry Weronika oraz Karolina Kaleta. - Dzisiaj było spokojnie podczas biegu, ponieważ Ula zrobiła dużą przewagę już na początku, dlatego kolejne nasze zmiany były już spokojne i po prostu walczyłyśmy o jak najlepsze czasy. Myślę, że wyszło to bardzo dobrze - mówi z uśmiechem na twarzy Weronika Kaleta. - Ja ze swojej zmiany jestem zadowolona, chociaż na drugim kółku czułam już, że narty idą gorzej, ale mimo to pozytywnie ocenię ten bieg. W lesie zdecydowanie biegło się dzisiaj lepiej, ponieważ na stadionie było bardzo miękko - dodaje. - Jestem zmęczona już tym sezonem, ponieważ miałam teraz zdecydowanie więcej startów niż poprzedniej zimy, ale znajdę jeszcze siły, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w biegu na 15 km - podsumowuje.

Srebrnymi medalistkami zostały zawodniczki LKS Witów Ski Mszana Górna w składzie: Magdalena Murzyn, Klaudia Kołodziej, Julia Demkowska i Ewelina Kołodziej. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęły biegaczki z klubu UKS Rawa Siedlce - Joanna Bronisz, Anna Bielecka, Justyna Stefaniuk i Anna Staręga.


Po raz drugi z rzędu złotymi medalistami w tej konkurencji zostali podopieczni Grzegorza Staręgi z klubu UKS Rawa Siedlce. Mistrzostwo dla klubu z Siedlec zdobyli: Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Piotr Sobiczewski oraz Paweł Klisz. - To mój pierwszy złoty medal z Mistrzostw Polski Seniorów. To bardzo fajne uczucie stanąć tutaj z kolegami na najwyższym stopniu podium. Nie spodziewałem się tego, że tak dobrze dzisiaj pobiegnę i bardzo się z tego cieszę. Jestem usatysfakcjonowany swoją zmianą - cieszy się Piotr Sobiczewski. - Trasa nie była dzisiaj aż tak trudna w przeciwieństwie do warunków, które dały o sobie znać. Było bardzo miękko, ale podołałem - dodaje najmłodszy członek złotej sztafety z Siedlec. - Zresztą obydwa moje biegi ocenię na plus. Uważam, że były to dobre starty - podsumowuje Sobiczewski.

Wicemistrzami Polski zostali zawodnicy klubu UKS Regle Kościelisko - Robert Bugara, Mateusz Chowaniak, Marcin Rzeszótko i Łukasz Bachleda. Brąz zdobyli natomiast reprezentanci KS AZS AWF Katowice w składzie: Jan Antolec, Dawid Bril, Wojciech Pelczar i Kacper Antolec.

W sobotę uczestników krajowego czempionatu czeka dzień przerwy, Natomiast w niedzielę odbędą się biegi na dystansie 15 km kobiet oraz 30 km mężczyzn technika klasyczną.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.