Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - skoki i biegi narciarskie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Sprinty na śniegu z okazji 100-lecia PZN

22-09-2019
W sobotę, 21 września 2019 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczęto obchody 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego. Tego dnia na stadionie krakowskiego AWF-u odbyły się zawody na śniegu z okazji setnych urodzin Związku, podczas których biegacze narciarscy rywalizowali w sprincie. Zmagania narciarzy podziwiały dwie znakomite polskie biegaczki - multimedalistka Justyna Kowalczyk oraz brązowa medalistka w team sprincie z Falun Sylwia Jaśkowiec, a także trener Edward Budny. 


Zawody sprinterskie obserwował również Apoloniusz Tajner, który na zakończenie wręczył statuetki najlepszym biegaczom i biegaczkom sobotniej rywalizacji. - W 100-lecie Polskiego Związku Narciarskiego chcieliśmy wprowadzić akcent śniegowy, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację zawodów w biegach narciarskich. Wszystko to było możliwe dzięki naszej współpracy z firmą Supersnow. Dzięki nowoczesnym urządzeniom wyprodukowano odpowiednią ilość śniegu i na stadionie krakowskiego AWF-u powstała 120-metrowa trasa biegowa - opowiada Apoloniusz Tajner, Prezes PZN. - Cieszymy się, że z okazji 100-lecia Związku pojawił się biały akcent i rozegraliśmy fajne zawody na śniegu, dzięki którym biegacze mogli cieszyć się we wrześniu zabawą na nartach - podkreśla Prezes Tajner.


W ceremonii wręczenia nagród wzięła udział również Justyna Kowalczyk, która pochwaliła pomysł organizacji zawodów sprinterskich z okazji 100-lecia Związku. - Super, że Polski Związek Narciarski stworzył taką atrakcję zarówno dla dzieci, jak i również tych starszych zawodników. Było to bardzo fajne widowisko i super, że biegacze mogli się tutaj pościgać. Startowały także kadrowiczki i widziałam, że również dobrze się bawiły - zaznacza Justyna Kowalczyk.


Wśród Seniorek zwycięstwo odniosła Izabela Marcisz. - Bardzo się cieszę, że z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego zorganizowane zostały zawody na śniegu. Naprawdę super się tutaj bawiłam - mówi z uśmiechem na twarzy podopieczna Aleksandra Wierietielnego. - Fajnie było poczuć ten stres startowy przed zimą. Teoretycznie była to dla nas zabawa, ale zawsze gdzieś tam z tyłu głowy jest ta świadomość, że są to jednak zawody - dodaje Marcisz.


W kategorii Juniorka Młodsza na najwyższym stopniu podium stanęła kolejna z kadrowiczek - Karolina Kaleta. - Fajnie, że pod koniec lata mogliśmy pobiegać sobie po śniegu na nartach. Warunki były naprawdę super, a same zawody były świetnie zorganizowane - chwali pomysł i organizację zawodów Kaleta.

Tuż po zakończeniu zawodów zabawy na śniegu zaprezentowali uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Następnie trasa biegowa została otwarta dla kibiców, którzy w sobotę i w niedzielę mogli spróbować swoich siły na biegówkach.


Najlepsi biegacze i biegaczki zawodów sprinterskich:

Senior
 1. Grzegorz Zawada - MKS Istebna
 2. Wojciech Wojtyła - MKS Istebna
 3. Jan Damian - KS Jedność Nowy Sącz

Seniorka
 1. Izabela Marcisz - SS Prządki-Ski
 2. Ewelina Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
 3. Marcelina Wojtyła - KS AZS AWF Katowice

Junior Młodszy
 1. Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce
 2. Jan Zawada - MKS Istebna
 3. Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce

Juniorka Młodsza
 1. Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
 2. Anna Berezecka - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
 3. Aleksandra Mikołajczyk - SSR LZS Sokół Szczyrk

Młodzik
 1. Kacper Pietrak - UKS Rawa Siedlce
 2. Michał Okniński - UKS Rawa Siedlce
 3. Paweł Bryja - UKS Regle Kościelisko

Młodziczka
 1. Daria Szkurat - WKS Zakopane
 2. Kinga Dróżdż - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
 3. Gabriela Gdula - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany


Patronat Honorowy nad obchodami 100-lecia PZN
objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego


Partnerem Głównym Wydarzenia było Województwo Małopolskie