Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Apoloniusz Tajner w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Kowalczyk siódma w sprincie w Otepaeae

17-01-2010
Justynie Kowalczyk pechowo nie udało się awansować do finału sprintu rozgrywanego w Otepaeae. Na jej nartę nadepnęła Kanadyjka, przez co Polka straciła cenne sekundy, których później nie była już w stanie nadrobić. Zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata wygrała Hanna Falk.

Kowalczyk bez problemów awansowała do ćwierćfinału, uzyskując w kwalifikacjach drugi czas – do najlepszej Aino-Kaisy Saarinen straciła 0,39 sekundy. Kwalifikacji nie przebrnęły pozostałe Polki. Kornelia Marek była 43., Paulina Maciuszek zajęła 50. miejsce, a Sylwię Jaśkowiec zdyskwalifikowano za zbyt długie używanie techniki dowolnej na podbiegu.

W ćwierćfinale Kowalczyk pobiegła mądrze – kontrolowała wyścig i przed metą dała się wyprzedzić tylko Indze Ingemarsdotter. Półfinał nie był już tak udany dla Polki. Już po chwili dała się zamknąć rywalkom, później na bardzo ostrym zakręcie na nartę nadepnęła jej Kanadyjka Daria Gazowa. Czołówka zaczęła się szybko oddalać, więc Kowalczyk rzuciła się w heroiczna pogoń. W swoim biegu była trzecia, do awansu do finału zabrakło jej tylko 0,1 sekundy! Justyna pozostała zatem na siódmym miejscu sprintu, podobnie jak się działo przez ostatnie kilka lat w Otepaeae.

W finałowym biegu zażarta walka toczyła się między Petrą Majdić a Hanną Falk. Ostatecznie nieznacznie szybsza okazała się Szwedka. Trzecia przybiegła Finka Saarinen. Słowenka na osłodę zmniejszyła stratę do Kowalczyk w Pucharze Świata do 78 punktów.

Wśród mężczyzn triumfował Emil Joensson przed Ola Vigen Hattestadem i Nikitą Kriukovem. Polacy nie awansowali do ćwierćfinałów – Janusz Krężelok był 36., a zaraz za nim uplasował się Maciej Kreczmer.
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.