Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Kongres ISIA - Kraków 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Kowalczyk trzecia w sprincie w Rybińsku

23-01-2010

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką dowolną w Rybińsku. Bieg zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wygrała po raz pierwszy w karierze Słowenka Vesna Fabjan.


Na starcie zabrakło wielu najlepszych biegaczek, między innymi Norweżek, Szwedek, Finek czy największej rywalki Polki - Petry Majdić, które przygotowują się indywidualnie do igrzysk. Justyna Kowalczyk i jej trener wybrali jako najlepszą metodę starty w zawodach.

 

Sprint rozgrywano stylem dowolnym, który nie jest najlepszą stroną Polki. Dało to o sobie znać już na początku finału, gdy Kowalczyk nieco się zagapiła i została z tyłu. Później jednak starała się jak najszybciej odrobić straty. Wystarczyło jej tyle sił, żeby wskoczyć na najniższy stopień podium. Do wygranej zabrakło 1,5 sekundy. Zwyciężyła Vesna Fabjan przed Włoszką Magdą Genuin.


Tym sposobem Polka powiększyła swą przewagę nad Majdić w klasyfikacji generalnej - do 138 punktów. Słowenka nie przyjechała do Rosji, a Kowalczyk wystąpi tu jeszcze w dwóch biegach. Dzisiejszy - bieg łączony (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną) - to jeden z ulubionych Justyny. W tym sezonie biegaczki zmierzą się z nim po raz pierwszy. Następny raz będzie już na igrzyskach olimpijskich. Kowalczyk jest dziś główną kandydatką do zwycięstwa.


Sprint mężczyzn wygrali Rosjanie - Nikołaj Moriłow przed Aleksandrem Pietuchowem i Nikitą Kriukowem. Naszych kadrowiczów zabrakło, ale wystartowali... asystent trenera Aleksandra Wierietielnego Rafał Węgrzyn (42. miejsce) oraz serwismen Justyny Kowalczyk Mateusz Nuciak (39.). Na czele klasyfikacji generalnej nie zagrożony jest nieobecny w Rybińsku Petter Northug.

Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.