Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu SMS Szczyrk 2015/16

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Sylwia Jaśkowiec (fot. Alicja Kosman) Sylwia Jaśkowiec (fot. Alicja...
Norweżki (fot. Alicja Kosman) Norweżki (fot. Alicja Kosman)

Norweskie podium (fot. Alicja Kosman) Norweskie podium (fot. Alicja...
Finisz mężczyzn (fot. Alicja Kosman) Finisz mężczyzn (fot. Alicja...

Wyczerpany Northug (fot. Alicja Kosman) Wyczerpany Northug (fot. Alicja...
Mariusz Michałek (fot. Alicja Kosman) Mariusz Michałek (fot. Alicja...

Jaśkowiec w pierwszej 20. zawodów w Oslo, Michałek tuż za 30.

14-03-2010

Norwegowie okazali się w sobotę mało gościnnym narodem także w biegach narciarskich. Wśród panów triumfował Petter Northug, a panie pochodzące z Kraju Wikingów z Marit Bjoergen na czele zajęły całe podium  w rywalizacji kobiet. Wystąpiła tylko dwójka naszych reprezentantów. Sylwia Jaśkowiec wypadła całkiem nieźle. Mariusz Michałek punktów nie zdobył, ale był on debiutantem biegu na 50 km w Pucharze Świata. Justyna Kowalczyk nie wystartowała, z powodu choroby postanowiła oszczędzać siły na niedzielne sprinty.


Pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej Justyny Kowalczyk bieg na 30 km stylem dowolnym ułożył się po myśli Norweżek: Marit Bjoergen, Kristin Stoermer Steiry i Therese Johaug. Udało im się rozerwać grupę i uciec rywalkom. Przez większą część dystansu jechały same. Współpraca pozwoliła im na osiągnięcie ponad 40-sekundowej przewagi nad kolejną na mecie Szwedką Charlotte Kallą.


Wszystkie trzy jednak wygrać nie mogły. Walka o pierwszą lokatę rozegrała się na ostatniej prostej. Będąca w niesamowitej formie Bjoergen znów włączyła piąty bieg i odjechała rywalkom. Druga na mecie zameldowała się Steira, a najniższy stopień podium zajęła Johaug.


Polskę reprezentowała tylko Sylwia Jaśkowiec, ponieważ u Pauliny Maciuszek stwierdzono podwyższony hematokryt i musi pauzować. Na początku Polka utrzymywała się blisko prowadzących, jednak z biegiem czasu traciła do nich coraz więcej. Mimo tego 19. miejsce należy uznać za zadowalające i dobrze wróżące kolejny sezon.


Wśród mężczyzn triumfował Petter Northug, którego niesamowity doping kibiców pociągnął do mety. Przez wiele kilometrów biegł na czele wyścigu razem z Pietro Piller Cottrerem i Vincentem Vittozem. Na ostatnich kilometrach pozostał mu już tylko jeden rywal - Włoch. Jednak nie wyglądało na to, aby był w stanie go pokonać. Na ostatnim podbiegu dał jednak z siebie wszystko i wygrał królewski dystans w mekce sportów zimowych - Holmenkollen. Zaraz za metą upadł i długo nie był w stanie się podnieść ze zmęczenia. Musiał jednak tutaj wygrać, bo tego oczekiwali od niego (i od Bjoergen z resztą także) wszyscy Norwegowie.


Jedyny Polak, Mariusz Michałek wystąpił po raz pierwszy w zawodach tak wysokiej rangi w biegu na 50 km. W sobotę zajął 37. miejsce, choć (podobnie jak Jaśkowiec) długo utrzymywał się w pierwszej 30.


W niedzielę odbędą się ostatnie zawody przed finałową rozgrywką w Szwecji. W sprintach zobaczymy Justynę Kowalczyk, Sylwię Jaśkowiec i Macieja Kreczmera. Sobota była norweska, czy zatem w niedzielę gospodarze ustąpią nieco pola i dzień należeć będzie do Małysza i Kowalczyk?

Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.