Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w siedzibie PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Justyna Kowalczyk na trasie (fot. Alicja Kosman) Justyna Kowalczyk na trasie (fot....
Na podbiegu doganiają ją rywalki (fot. Alicja Kosman) Na podbiegu doganiają ją rywalki...

Finisz sprintu kobiet (fot. Alicja Kosman) Finisz sprintu kobiet (fot. Alicja...
Finisz sprintu panów (fot. Alicja Kosman) Finisz sprintu panów (fot. Alicja...

Justyna Kowalczyk tuż za podium sprintu w Oslo

16-03-2010
Norwegowie nie pozwolili rywalom na odebranie im choćby jednego zwycięstwa podczas weekendowej próby przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w Oslo. Triumfowali i na dystansach i w sprintach. W tych drugich najszybsi byli Marit Bjoergen i Anders Gloeersen. Justyna Kowalczyk znalazła się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Sprinty rozgrywane techniką dowolną przyciągnęły rzesze kibiców, oczywiście głównie z Norwegii. W tej sytuacji biegacze i biegaczki nie chcieli ich zawieść i wygrać tutaj musieli. Wcale nie było to takie pewne po wcześniejszych rundach, w których za każdym razem Justyna Kowalczyk wpadała na Marit Bjoergen. W kwalifikacjach i ćwierćfinale górą była Polka. Półfinał minimalnie wygrała Norweżka. W finale Kowalczyk osłabiona nieco chorobą, przez którą nie wzięła udziału w sobotnim biegu na 30km, walczyła z całych sił.. Prowadzącą od startu Justynę wyprzedziły jednak na ostatnim podbiegu  nie tylko Bjoergen, ale i Kinkan Randall oraz Natalia Korosteleva.

Nie miało to jednak większego znaczenia dla Polki, bo po odpadnięciu w ćwierćfinale Finki Saarinen trzecie (i ostatnie) tegoroczne trofeum wylądowało w polskich rękach. - Czwarte miejsce to dla mnie bardzo dobry wynik i cieszę się z niego. To sprint, więc walka jest bardzo specyficzna. W Norwegii przyjęto mnie serdecznie i podczas treningów na trasach Holmenkollen byłam sympatycznie pozdrawiana przez miejscowych kibiców. W końcu oni się świetnie znają na nartach. Co roku odbywa się tu świetna impreza z fantastycznym dopingiem - podkreślała Polka.

- Chcę startować do końca sezonu. Jestem w dobrej formie. Najważniejsze, że presja już odpadła i teraz starty traktuję jako dobrą zabawę- dodała uśmiechnięta od ucha do ucha Justyna Kowalczyk.

W zawodach startowała także Sylwia Jaśkowiec, ale nie udało jej się awansować do ćwierćfinału.

Wśród panów z najlepszymi biegaczami świata rywalizował Maciej Kreczmer. Udało mu się przebrnąć kwalifikacje, lecz w ćwierćfinale przegrał z Pasinim, Newellem i Kjoelstadem i ostatecznie zajął 20. miejsce, co wcale nie było złym wynikiem w porównaniu z formą, jaką prezentował w tym sezonie.

O wygranej Norwega Andersa Gloeesena nad Alexeiem Petukhovem zdecydowała fotokomórka. Na podium wjechał także Szwed Marcus Hellner.
Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.