Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Gala Olimpijska w Warszawie - 03.04.2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Sylwia Jaśkowiec (fot. Alicja Kosman) Sylwia Jaśkowiec (fot. Alicja...

Jaśkowiec, Maciuszek i Kreczmer ze złotem Mistrzostw Polski

26-03-2010

W Jakuszycach rozegrane zostały pierwsze konkurencje Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Najlepsi w sprintach byli Sylwia Jaśkowiec i Maciej Kreczmer. Bieg na 5 km wygrała Paulina Maciuszek, a wśród panów na trasie o długości 10 km równych nie miał sobie ponownie Maciej Kreczmer.


Pierwotnie mistrzostwa miały zostać rozegrane na Kubalonce, jednak z powodu braku śniegu podjęto decyzję o przeniesieniu ich do Jakuszyc. Patrząc na wiosenną aurę w Beskidach można być pewnym, że było to jedyne wyjście.


Rywalizacja wśród kobiet toczy się pod nieobecność najlepszej polskiej biegaczki, Justyny Kowalczyk (która startuje w zawodach w Rosji) oraz zawieszonej Kornelii Marek (złapana na dopingu). W tej sytuacji nie dziwi fakt, że złote medale wędrują do pozostałych biegaczek z kadry A – Jaśkowiec i Maciuszek.


Złotą medalistką w sprincie została Sylwia Jaśkowiec, jednak największą sensacją dnia było srebro Magdaleny Kozielskiej z UKS Regle Kościelisko. Tuż za reprezentantką kadry młodzieżowej uplasowała się Paulina Maciuszek.


Wśród panów obyło się bez niespodzianek. Wygrał Maciej Kreczmer przed Januszem Krężelokiem. Brązowy medal przypadł w udziale młodemu Sebastianowi Gazurkowi.


Bieg na 5 km techniką klasyczną był rewanżem w wykonaniu Pauliny Maciuszek, która o prawie trzy sekundy wyprzedziła koleżankę z kadry Sylwię Jaśkowiec. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła juniorka Ewelina Marcisz, która zameldowała się na mecie 50 sekund po triumfatorce.


Najlepsi polscy biegacze rywalizowali na dwa razy dłuższej trasie. Drugi złoty medal dorzucił do swojej kolekcji Maciej Kreczmer, który o minutę i 12 sekund wyprzedził Sebastiana Gazurka. Z ponad półtoraminutową stratą przybiegł Mariusz Michałek, a bez medalu został kadrowicz Janusz Krężelok.

Źródło: Alicja Kosman/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.