Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Aleksander Wierietielny o biegu Justyny Kowalczyk

01-01-2008
"Podstawowym zadaniem postawionym przed Justyną było dogonienie prowadzących Bjoergen i Follis. Mieliśmy nadzieję, że jak dojdzie rywalki to wytrzyma tempo i na metę dobiegnie na dobrym miejscu. Ten pościg na pierwszych kilometrach udał się, ale kosztował Justynę wiele sił i szczególnie na ostatnim okrążeniu raczej patrzyła się za siebie, aby nie dać się dogonić rywalkom i utrzymać dobre miejsce, niż myślała o atakowaniu Kalli. Szczególnie, że Szwedka doskonale biega łyżwą."

"Udało się, ale Justyna jest minęła metę bardzo zmęczona. Tour de Ski do potężny wysiłek dla każdej zawodniczki, dzisiaj kryzys dopadł samą Bjoergen, widziałem jak na mecie na ból u udach narzeka Finka Kuitunen. Justyna ma świadomość, że w czasie tak ekstremalnych wysiłków każdego w pewnym momencie czeka taka chwila słabości. "

"Wtedy wiele zależy od charakteru zawodnika, a także od smarowania, bo przetrwać kryzys na źle nasmarowanych nartach graniczy z cudem. Mam nadzieję, że w czasie czwartkowego biegu klasykiem na 10 kilometrów trafimy ze smarowaniem. Ulf Olsson doskonale przygotowuje narty pod bieg stylem łyżwowym, z klasykiem jest trochę trudniej... Jeśli się uda Justyna na pewno będzie walczyć, jeszcze znajdzie w sobie rezerwy sił. Mam nadzieję także, że nie dopadnie Justyny żadna choroba, bo to może zniweczyć cały wysiłek. Dzisiaj rano niestety coś drapało ją w gardle. Podaliśmy leki i mam nadzieję, że udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Jeśli więc czegoś na życzyć na Nowy Rok to przede wszystkim  zdrowia. I tego życzyliśmy sobie w Sylwestra pod czas kolacji, kiedy otwieraliśmy symbolicznego szampana."

"Tylko serwismeni wytrwali do północy. Justyna poszła spać wcześnie, podobnie ja. Podczas Touru wypoczynek i regeneracja jest bardzo ważna. Na niewiele innych spraw jest czas. Nawet spotkanie Justyny z rodzicami, którzy przyjechali kibicować jej do Nowego Mesta trwało tylko kilkanaście minut."
Źródło: Grzegorz Mikuła/PZN/
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Jan Czaja   Data: 2008-01-02 14:18:48

teraz już wiem, kto kibicował i biegał po trasie w Nowem Mescie. Gratuluję wyniku, ale nie wygra się biegu pługując na zjazdach. Należy też poprawić technikę biegu krokiem łyżwowym (słaba praca nóg). Co mogę poradzić na odległość, to: 1. ćwiczyć technikę bez kijków. 2. na stoku zjazdowym pokonywać slalom gigant na biegówkach. Tutaj szukać szans na sukces.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.