Snow Expo w Warszawie - 04.11.2017

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Sztafety dla AZS AWF Katowice i LKS Poroniec Poronin

28-03-2011
Ostatnią konkurencją rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich były sztafety. Wśród kobiet zwyciężyła drużyna AZS AWF Katowice, a najlepszą męską ekipą została sztafeta LKS Poroniec Poronin.

Wśród kobiet, które rywalizowały w biegu na dystansie 4x5km, triumfowała ekipa AZS AWF Katowice w składzie: Justyna Kowalczyk, Natalia Grzebisz (które na dwóch pierwszych zmianach biegły stylem klasycznym) oraz Agnieszka Szymańczak i Justyna Mordarska, które rywalizowały łyżwą. Srebrny medal wywalczyły zawodniczki LKS Poroniec Poronin: Martyna Galewicz, Anna Rucka, Paulina Maciuszek i Monika Zarycka, które straciły 4min 8,3sek do złotego medalu. Na trzecim miejscu, ze stratą 5min 50,1sek, finiszowały zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne: Paula Socha, Ewelina Marcisz, Urszula Nycz i Monika Fundanicz. Miejsce 4. zajęły reprezentantki UKS Rawa Siedlce, a na 5. uplasowała się sztafeta LKS Witów Mszana Górna.

Wśród mężczyzn, którzy rywalizowali na dystansie 4x10km, najlepszy okazał się zespół LKS Poroniec Poronin w składzie: Maciej Kreczmer, Patryk Chudoba, Tomasz Ponicki i Jan Antolec. Na drugim miejscu, mimo fantastycznego pościgu biegnącego na ostatniej zmianie Mariusza Michałka, uplasowała się sztafeta AZS AWF Katowice. Michałek odrobił blisko 2min ale do szczęścia zabrakło 7,6sek. W ekipie z Katowic startowali jeszcze Krzysztof Stec, Marcin Rzeszótko i Andrzej Nędza-Kubiniec. Brązowy medal, podobnie jak wśród kobiet, wywalczyli zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne w składzie: Artur Bobrecki, Rafał Węgrzyn, Bartosz Bulanda i Piotr Fundanicz. Miejsce 4. zajęli zawodnicy MKS Istebna.