PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Mariusz Michałek (fot. Alicja Kosman / PZN) Mariusz Michałek (fot. Alicja...

Mariusz Michałek wygrywa Bieg Piastów!

03-03-2012
Mariusz Michałek to pierwszy Polak od 1999 roku, który wygrał bieg na 50 km techniką klasyczną podczas 36. Biegu Piastów w Jakuszycach. Istebnianin pokonał Niemca Benjamina Seiferta o 21 sekund. Na podium stanął jeszcze jeden polski biegacz - Maciej Staręga. Wśród pań triumfowała Martina Chrastkova z Czech.

Mariusz Michałek zwyciężył w dzisiejszym biegu na 50 km techniką klasyczną w Jakuszycach, co oznacza, że po raz pierwszy od wielu lat na tym dystansie w Biegu Piastów triumfował Polak. Zawodnik kadry A-mix uzyskał czas 2 godziny 13 minut i 6 sekund. Wczorajszy zwycięzca, Niemiec Benjamin Seifert zajął dziś drugie miejsce ze stratą 21 sekund. Trzeci był kolejny z Polaków Maciej Staręga (strata 32 sekund do Michałka). Na szóstej pozycji finiszował Sebastian Gazurek.

Zawody były jednocześnie mistrzostwami Polski w biegach długodystansowych, zatem złotym medalistą mistrzostw Polski został Mariusz Michałek, srebrnym - Maciej Staręga, a brązowym - Sebastian Gazurek.

Czeszka Martina Chrastkova pokonała dystans 50 km techniką klasyczną w ciągu 2 godzin 34 minut i 8 sekund. Druga na mecie Białorusinka Alena Sannikova finiszowała 1 min 5 sek po Czeszce, a na najniższym stopniu podium stanęła Czeszka Klara Moravcova (strata 1 min 52 sek). Najlepszą z Polek była 18-letnia Urszula Łętocha, która zajęła szóste miejsce.

Dziś rozegrano też bieg na 26 km techniką klasyczną. W nim zwyciężył Niemiec Toni Escher przed Czechem Pavlem Ondraskiem i Niemcem Richardem Leupoldem. Najlepsze miejsce Polaka to czwarta pozycja Arkadiusza Ogorzałka. Wśród kobiet triumfowała Czeszka Adela Boudkova przed Polką Marcelą Marcisz (złoty medal mistrzostw Polski w biegach długodystansowych). Srebro tych mistrzostw powędrowało do Justyny Mordarskiej, a brąz do Emilii Romanowicz.