Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu PZN i zawodów LOTOS Cup 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Medalistki mistrzostw Polski (fot. Alicja Kosman / PZN) Medalistki mistrzostw Polski (fot....
Medaliści mistrzostw Polski (fot. Alicja Kosman / PZN) Medaliści mistrzostw Polski (fot....

Szymańczak i Staręga mistrzami Polski w sprincie

21-03-2012
Agnieszka Szymańczak z LKS Klimczok Bystra oraz Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce zostali dziś złotymi medalistami mistrzostw Polski w sprincie techniką dowolną. Zawody rozgrywano na Polanie Jakuszyckiej. Po dwuletniej dyskwalifikacji do startów powróciła Kornelia Marek, zdobywając na początek brązowy medal.

Na starcie sprintu techniką dowolną, czyli pierwszej konkurencji mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich w 2012 roku stawiło się 30 zawodniczek. Pod nieobecność Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec na trasie rządziła Agnieszka Szymańczak.

Zawodniczka LKS Klimczok Bystra zaczęła od zwycięstwa w kwalifikacjach, uzyskując czas o ponad 10 sekund lepszy od drugiej Martyny Galewicz. Szymańczak wygrała także bieg ćwierćfinałowy, podobnie jak Kornelia Marek, Ewelina Marcisz. Marcela Marcisz oraz Natalia Grzebisz.

W kolejnej rundzie biegaczka z Beskidów nie miała łatwego zadania, ponieważ spotkała się z mocnymi rywalkami - Kornelią Marek, Justyną Mordarską, Anną Staręgą, Pauliną Maciuszek oraz Urszulą Łętochą. Szymańczak jednak i tym razem była najszybsza, a z tego biegu do finału awansowały też Marek, Mordarska oraz Staręga. Z drugiego, wolniejszego półfinału do walki o medale zakwalifikowały się siostry Marcisz: Ewelina i Marcela.

W finale A jako pierwsza na mecie znalazła się Agnieszka Szymańczak, zdobywając tym samym złoto oraz tytuł mistrzyni Polski. O srebrnym medalu rozstrzygnąć musiał fotofinisz. Ostatecznie drugie miejsce przypadło w udziale Ewelinie Marcisz, a brąz powędrował do powracającej po dwuletniej dyskwalifikacji Kornelii Marek.

Tuż za podium znalazła się Marcela Marcisz, która po urodzeniu dziecka powróciła do treningu. Piąta była Justyna Mordarska, a za nią finiszowała Anna Staręga. W finale B zwyciężyła Paulina Maciuszek, co dało jej siódme miejsce w mistrzostwach.

Najlepszy czas kwalifikacji w rywalizacji mężczyzn uzyskał Maciej Staręga. Siedlczanin rozpoczął od mocnego akcentu i w kolejnych rundach również potwierdzał wysoką dyspozycję.

Ćwierćfinały padły łupem Staręgi, Mateusza Ligockiego, Andrzeja Leśnika, Pawła Klisza oraz Konrada Motora. W kolejnym biegu pierwszy półfinał wygrał Staręga przed Ligockim i obaj awansowali do finału A. Z drugiego biegu do walki o złoto zakwalifikowało się aż czterech biegaczy - Motor i Klisz z pierwszych dwóch miejsc oraz - jako lucky looserzy - Leśnik i Patryk Chudoba.

Zgodnie z oczekiwaniami bez najmniejszych problemów po złoto sięgnął Maciej Staręga, który wyprzedził juniora Konrada Motora oraz Mateusza Ligockiego. Tuż za podium znalazł się kolejny junior Paweł Klisz, który szedł jak burza przez wcześniejsze rundy, jednak za mocno zaczął finał i później zabrakło mu sił na finisz. Piąte miejsce przypadło w udziale Patrykowi Chudobie, a na szóstej pozycji sklasyfikowano Andrzeja Leśnika. Finał B wygrał Jan Antolec.

W czwartek w Jakuszycach odbędą się biegi na 5 i 10 km techniką klasyczną.

Pełne wyniki kwalifikacji - kobiety
Pełne wyniki kwalifikacji - mężczyźni
Pełne wyniki finałów - kobiety
Pełne wyniki finałów - mężczyźni
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~kibic   Data: 2012-03-22 00:52:42

Gratulacje Kornelia fajnie że wróciłaś, powodzenia w PŚ w przyszłym sezonie.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.