Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 - konferencja prasowa w Krakowie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Kornelia Marek i Mariusz Michałek (fot. Alicja Kosman / PZN) Kornelia Marek i Mariusz Michałek...

Kornelia Marek i Mariusz Michałek ze złotem mistrzostw Polski

22-03-2012
Drugi dzień mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniósł złote medale Kornelii Marek z AZS AWF Katowice oraz Mariuszowi Michałkowi z NKS Trójwieś Beskidzka. Kobiety miały do pokonania 5 kilometrów, natomiast mężczyźni dystans dwa razy dłuższy. Zawody rozgrywano techniką klasyczną.

Wśród pań na podium znalazły się aż dwie zawodniczki spoza kadr - zwyciężyła Kornelia Marek, a trzecia była Marcela Marcisz. To drugi medal Kornelii, do wczorajszego brązu w sprincie dziś dołożyła złoto w biegu na 5 kilometrów, wyprzedzając Agnieszkę Szymańczak (LKS Klimczok Bystra) o 14,3 sekundy. Na najniższym stopniu podium ze stratą 34 sekund znalazła się starsza z sióstr Marcisz, zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Kolejne miejsce zajęła jej siostra, biegaczka klubu z Ustrzyk Ewelina Marcisz (strata 55,6 sekundy), piąta była Emilia Romanowicz (UKS Puszcza Supraśl), a szóste miejsce zajęła Martyna Galewicz (LKS Poroniec Poronin). Najlepszą z juniorek była dziś Urszula Łętocha, która zajęła dziesiąte miejsce. Biegu nie ukończyła Paulina Maciuszek.

Rywali wręcz zmiótł Mariusz Michałek, który finiszował z czasem o minutę i 22,9 sekundy lepszym od swojego klubowego kolegi Sebastiana Gazurka. W ten sposób złoto i srebro powędrowały do przedstawicieli NKS Trójwieś Beskidzka. Brązowy krążek wpadł w ręce kolejnego zawodnika z Beskidów - juniora Pawła Klisza z LKS Klimczok Bystra, który ukończył zawody ze stratą 1 min 35,7 sek do zwycięzcy.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano Jana Antolca z LKS Poroniec Poronin, piąty był mistrz Polski w sprincie Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), a szóste miejsce zajął Patryk Chudoba (LKS Poroniec Poronin).