Dekoracja - sztafeta mężczyzn (fot. Skipol.pl) Dekoracja - sztafeta mężczyzn...
Dekoracja - sztafeta kobiet (fot. Skipol.pl) Dekoracja - sztafeta kobiet (fot....

Na Kubalonce rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski

30-12-2012
Drużynowymi Mistrzami Polski w biegach narciarskich - II Memoriale Henryka Cieślara, rozgrywanych dziś na trasach Kubalonki  został pierwszy zespół NKS Trójwieś Beskidzka, natomiast Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

W męskich sztafetach rywalizację ukończyło 11 drużyn, a najlepsza okazała się pierwsza ekipa klubu NKS Trójwieś Beskidzka w składzie: Tymoteusz Gazur,Mikołaj Michałek,Bartłomiej Rucki i Sebastian Gazurek. Drugie miejsce na trasach Kubalonki także dla zawodników NKS Trójwieś, medal srebrny wywalczyli: Mateusz Dragon, Maciej Legierski,Tomasz Skurzok i Mateusz Ligocki. Brąz Mistrzostw Polski wywalczyła drużyna MKS Istebna w składzie Dawid Zawada,Andrzej Jałowiczor,Kamil Bury i Patrycjusz Polok.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski - II Memoriale Henryka Cieślara (Wisła-Kubalonka) w biegach narciarskich kobiet złoty medal wywalczyły zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne biegnące w składzie :Izabela Marcisz, Natalia Zając, Andżelika Szyszka i Natalia Zając. Medal srebrny zdobyły ubiegłoroczne MP w tej konkurencji zawodniczki klubu MULKS Tomaszów Lubelski: Monika Skinder, Martyna Wawrzusiszyn,Małgorzata Żółkiewska i Magdalena Czusz, brąz dla zawodniczek UKS Rawa Siedlce: Kamila Borkowska, Anna Bielecka,Joanna Bronisz i Anna Staręga.

Drużynowe Mistrzostwa Polski to "pokoleniowe" biegi narciarskie, czyli sztafety klubowe , w których startują zawodnicy z poszczególnych kategorii: I zmiana- Junior D (ur.99'2000), II zmiana - junior C ('97'98), III zmiana- junior B ('96'95) i IV zmiana junior A lub senior (+'94).