Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Marklowice trzecia odsłona Pucharu Polski

21-09-2008

W Marklowicach odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski na nartorolkach, pod nazwą "Puchar Śląska w biegach na nartorolkach". Organizatorzy: UMKS Marklowice i Śląski Związek Narciarski.

 

Organizatorzy i uczestnicy mogą mówić o sporym szczęściu, na czas zawodów Pucharu Polski deszcze, które od tygodnia wędrowały nad całą Polską "miały krótką przerwę w pracy". Drogi co prawda mokre, błotko jak wszędzie było podłożem pospolitym, ale duch sportowej rywalizacji, zdaniem niektórych działaczy, skutecznie odpędza przeszkody (w postaci deszczy ulewnych).

 

Organizacja jak zawsze w Marklowicach precyzyjna i bezbłędna, sporo mówiło się o 10 minutowym spóźnieniu w stosunku do rozkładu dnia, jednak po zawodach okazało się, że błąd gdzieś zniknął i mimo, że dekoracje zwycięzców były chyba najdłuższym punktem programu (tak wielu było zwycięzców, kategorii i konkurencji rozgrywanych w ciągu dwóch dni zawodów), ceremonia przebiegła powoli, dostojnie i (co rzadkie) nie było w zasadzie absencji wśród dekorowanych zawodników.

 

Nartorolkowe Święto w Marklowicach to nie tylko kawałek Pucharu Polski "na kółkonartach", rozegrano szereg konkurencji w ramach "Ogólnopolskiego Spotkania UKS w biegach na nartorolkach", Pucharu Śląska w ....  Mistrzostw Polski w niektórych grupach wiekowych i na pewno jeszcze coś opuściliśmy, tak duże były te zawody. Ola Pustołka, Szefowa komisji biegów PZN potrafi (tak mówią w Marklowicach) wszystko, zawsze dobrze i zawsze dokładnie.

Podobno przerwa w deszczach to też Jej zasługa (tak mówią nie tylko ci z Marklowic).

 

Zawody rozegrano na kilku dystansach (2; 4; 6; 8 i 12 kilometrów) w czasie dwóch dni (20 i 21 września). Dla grup wiekowych: senior, junior A i junior B (zaliczane do Pucharu Polski), junior C, junior D i junior E (w ramach spotkań UKS).  Startowało ponad 150 uczestników, a nagrody, dyplomy i oczywiście puchary wręczali Gospodarze Marklowic, Prezes PZN Apoloniusz Tajner, Prezes ŚZN Jerzy Piszczek i członek Zarządu PZN Mirosław Gazurek.

 

wyniki poszczególnych konkurencji można zobaczyć w dziale "Zawody PZN" i bezpośrednio z tej strony:

 

 

 

Następne (już ostatnie w tym roku) zawody zaliczane do Pucharu Polski odbędą się w Wysowej 28 września 2008  zobacz zapowiedź

Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.