Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Polski Związek Narciarski ma już 100 lat!

Szukaj w serwisie

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Aktualności

Koniec lata to dla nich początek zimy

24-09-2008

Kadry biegowe zakończyły już treningi i zawody sezonu letniego, nie "jeżdżą" już na rolkach i nartorolkach, szukają śniegu i zimowych tras biegowych.

Wszystkie nasze kadry (tak jak i kadry innych krajów Europy) zjeżdżają powoli do Ramsau położonego w pobliżu lodowca Dachstein.
Jako pierwsi pojawili się tam zawodnicy i trenerzy kadry A-mix, niedługo również grupa Justyny Kowalczyk zakończy "letnie" zajęcia w St.Moritz i dołączy do zespołu Jakovasa Gimbickisa (trener główny kadry A-mix).

Urszula Migdał (asystent trenera) powiedziała nam, że najmłodsza grupa (Kadra młodzieżowa) jeszcze około tygodnia będzie na zgrupowaniu w Cetniewie i po jego zakończeniu również zaplanowała zgrupowanie w Ramsau.
Tak więc wszyscy nasi najlepsi biegacze z Justyną Kowalczyk na czele rozpoczynają intensywne treningi na śniegu.

Józef Michałek, asystent trenera (A-mix) tak opisuje początek astronomicznej jesieni który jest dla biegaczy początkiem sezonu zimowego:
"Jak prawie wszyscy biegacze mający aspiracje do walki o prymat w Pucharze Świata, tak i my, w trzeciej dekadzie września zjechaliśmy do Ramsau, by prowadzić trening specjalistyczny na lodowcu Dachstein .
Zawodnicy trenują a serwismeni testują i przygotowują nowe narty. Tutaj w tym czasie przyjeżdżają przedstawiciele producentów sprzętu biegowego, by wyposażyć swoich zawodników w narty, buty, kijki oraz stroje treningowe i startowe na nowy sezon .
Jesteśmy już w pełnym składzie czekamy tylko na Kowalczyk Team, który ma dojechać lada dzień. Warunki na lodowcu znakomite ponieważ spadła już wystarczająca pokrywa nowego śniegu a temperatura oscyluje około minus 10 stopni Celsjusza ."

Na zdjęciu powyżej serwismen Tadeusz Krężelok, przedstawiciel legendarnej w narciarstwie grupy specjalistów. Na nich często zwalamy niepowodzenia a bardzo rzadko przyznajemy udziały w wygranej. A mają te udziały ogromne. :-)


Źródło: PZN/Józef Michałek
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.