Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Weronika Kaleta na podium w Seefeld

14-12-2019
W sobotę w ramach Mistrzostw Austrii rozegrane zostały w Seefeld sprinty techniką klasyczną. Na podium stanęła Weronika Kaleta, która wywalczyła trzecie miejsce. Zwycięstwo odniosła Niemka Anne Winkler, a druga była jej rodaczka Nadine Herrmann. W rywalizacji mężczyzn triumfował Szwajcar Ueli Schnider. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Davos: Polacy poza finałową "30"

14-12-2019
Sprinty techniką dowolną rozpoczęły rywalizację w Pucharze Świata w szwajcarskim Davos. W kwalifikacjach najlepszy okazał się Francuz Lucas Chanavat. Niestety awansu do finałowej "30" nie udało się wywalczyć naszym reprezentantom. A najbliżej "30" był Maciej Staręga, który zajął 38. miejsce. więcej <strong>»</strong>

M. Staręga: "Davos to dla mnie szczęśliwe miejsce"

12-12-2019
Przed nami Puchar Świata w szwajcarskim Davos, gdzie tradycyjnie już rozegrane zostaną m.in. sprinty techniką dowolną. Davos jest szczęśliwym miejscem dla Macieja Staręgi, który nieprzerwanie od sześciu sezonów zawsze punktuje tam w zawodach Pucharu Świata. I jak podkreśla nasz reprezentant - lubi tam rywalizować. więcej <strong>»</strong>

Biegacze wystartują w zawodach FIS w Seefeld

12-12-2019
W najbliższy weekend w austriackim Seefeld rozegrane zostaną zawody FIS w biegach narciarskich. Na sobotę zaplanowano rywalizację w sprincie techniką klasyczną, natomiast w niedzielę odbędą się biegi na dystansach również stylem klasycznym. Na starcie zawodów w Seefeld zobaczymy 23 reprezentantów Polski. więcej <strong>»</strong>

Lukas Bauer ogłosił sklad na Puchar Świata w Davos

11-12-2019
Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w biegach narciarskich będzie szwajcarskie Davos. Na starcie zawodów zobaczymy czterech biało-czerwonych. Trener naszych biegaczy - Lukas Bauer powołał do składu reprezentacji Polski na zawody w Davos: Macieja Staręgę, Dominika Burego, Kamila Burego oraz Mateusza Haratyka. więcej <strong>»</strong>