Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZN - Kraków, 30.06.2018

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

PŚ w Cogne: Kamil Bury startował w biegu na 15 km

17-02-2019
Rosjanin Aleksandr Bolszunow wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które rozegrane zostały we włoskiej miejscowości Cogne. Na drugim stopniu podium w biegu na 15 km klasykiem stanął Fin Iivo Niskanen, natomiast trzeci był kolejny z Rosjan Aleksandr Biessmiertnych. W zawodach startował również Kamil Bury, który ukończył bieg na 63. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Puchar Grupy Azoty w Ptaszkowej - sobotnie wyniki

16-02-2019
16 lutego na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej zawodnicy rozpoczęli rywalizację w IV edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. W sobotę biegaczki oraz biegacze w ramach Pucharu Grupy Azoty walczyli na dystansach techniką dowolną. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Cogne: Polacy poza finałami

16-02-2019
Niestety sztuka awansu do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną podczas Pucharu Świata w Cogne nie udała się naszym reprezentantom, którzy zajęli lokaty poza finałową "30". Maciej Staręga w kwalifikacjach uplasował się na 42. miejscu, a Kamil Bury był 54. Zwycięstwo w eliminacjach odniósł reprezentant gospodarzy, Włoch Federico Pellegrino. więcej <strong>»</strong>

EYOF Sarajewo 2019: Polska siódma w sztafecie mix

15-02-2019
Reprezentacja Polski w składzie: Robert Bugara, Monika Skinder, Sebastian Bryja i Ewelina Kołodziej wywalczyła siódme miejsce w biegu sztafetowym 4 x 5 km podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. Złoto w tej konkurencji zdobyła reprezentacja Norwegii, na drugim stopniu podium stanął zespół rosyjski, natomiast brąz wywalczyła drużyna Szwajcarii. więcej <strong>»</strong>

EYOF 2019: Monika Skinder mistrzynią w sprincie!

14-02-2019
Kolejny wspaniały występ Moniki Skinder na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. Polka nie dała szans rywalkom i pewnie wywalczyła złoty medal w sprincie rozgrywanym techniką klasyczną. To już drugi krążek naszej juniorki na tej sportowej imprezie. Wcześniej podopieczna Aleksandra Wierietielnego zdobyła brąz na 7,5 km klasykiem. więcej <strong>»</strong>