XIX Konferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Justyna Kowalczyk:"Znów mogę bić kolejne rekordy"

10-01-2011
"Fajnie, że znów mogę bić kolejne rekordy", przyznaje Justyna Kowalczyk, która jako pierwsza w historii dwa razy z rzędu wygrała Tour de Ski. Polka wygrała aż cztery z ośmiu startów, prowadząc w klasyfikacji od początku do końca. Nowa liderka Pucharu Świata "odpocznie" teraz na zgrupowaniu we Włoszech. Tour de Ski było cennym doświadczeniem także dla pozostałych naszych zawodników. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk przechodzi do historii

09-01-2011
Justyna Kowalczyk jako pierwsza narciarka w historii po raz drugi z rzędu wygrała prestiżowy turniej Tour de Ski. Prowadziła w nim od prologu aż po morderczy 9-kilometrowy podbieg pod Alpe Cermis. Wygrana sprawiła, że Polka ma ogromną przewagę nad Marit Bjoergen w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Punkty zdobyli też dziś Paulina Maciuszek i Mariusz Michałek. Tour ukończył także Maciej Kreczmer. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk najlepszym sportowcem 2010 roku

09-01-2011
Najlepszym sportowcem 2010 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej została Justyna Kowalczyk - trzykrotna medalistka olimpijska z Vancouver i najlepsza biegaczka Pucharu Świata w sezonie 2009/11. Tytuł trenera roku otrzymał jej opiekun - Aleksander Wierietielny. więcej <strong>»</strong>

Marcisz i Staręga wygrywają w drugim dniu Slavic Cup

09-01-2011
Drugi dzień Slavic Cupu w biegach narciarskich na Kubalonce to biegi ze startu wspólnego. Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Marcisz, a wśród mężczyzn Maciej Staręga. więcej <strong>»</strong>

Sprinterzy i sprinterki rywalizowali na Kubalonce w Slavic Cupie

08-01-2011
Zwycięstwem Eweliny Marcisz i Słowaka Petra Mlynara zakończyły się dzisiejsze sprinty techniką klasyczną w zawodach FIS Slavic Cup - Puchar Beskidów w biegach narciarskich na trasach Kubalonki. więcej <strong>»</strong>