Podpisanie porozumienia PZN-SITN-Policja

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

TdS w Toblach: Natalja Niepriajewa najlepsza na 10 km łyżwą!

30-12-2018
Rosjanka Natalja Niepriajewa wygrała niedzielny bieg na 10 km techniką dowolną, który rozgrywany był podczas zawodów Tour de Ski w Toblach. Na drugim stopniu podium stanęła Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecie miejsce wywalczyła kolejna z Rosjanek - Anastasija Siedowa. W biegu tym wystartowała również Urszula Łętocha, która ukończyła rywalizację na 65. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Justyna Kowalczyk wygrywa bieg na 5 km klasykiem!

30-12-2018
Justyna Kowalczyk pewnie wygrała niedzielny bieg na 5 km techniką klasyczną, który rozgrywany był podczas zawodów Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie. Obok naszej mistrzyni na podium stanęły dwie polskie juniorki. Druga była Izabela Marcisz, a trzecie miejsce wywalczyła Monika Skinder. W rywalizacji mężczyzn na dystansie 10 km triumfował Słowak Jan Koristek. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant Polski Jan Antolec. A trzecie miejsce zajął kolejny słowacki biegacz - Andrej Segec. więcej <strong>»</strong>

TdS w Toblach: Staręga na 11. miejscu w sprincie!

29-12-2018
Maciej Staręga wywalczył 11. miejsce w sprincie techniką dowolną, który rozegrany został we włoskim Toblach. Nasz reprezentant podczas inauguracji 13. edycji Tour de Ski uzyskał najlepszy tej zimy rezultat i po raz pierwszy w tym sezonie awansował do półfinału biegu sprinterskiego. Zwycięstwo po raz kolejny odniósł Norweg Johannes Høsflot Klæbo, a obok niego na podium stanęło dwóch reprezentantów Francji. Drugie miejsce zajął Richard Jouve, a trzeci był Lucas Chanavat. więcej <strong>»</strong>

Izabela Marcisz wygrywa zawody Slavic Cup!

29-12-2018
Izabela Marcisz w pięknym stylu wygrała zawody Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie. Polka była najlepsza w biegu na dystansie 5 km techniką dowolną. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Białorusi Ina Lukonina, która do podopiecznej Aleksandra Wierietielnego straciła o prawie 30 sekund. Podium uzupełniła Słowaczka Barbora Klementová. W biegu mężczyzn na 10 km triumfował reprezentant gospodarzy Ján Koristek. A obok niego na podium stanęli Polacy - drugi był Jan Antolec, a trzeci Paweł Klisz. więcej <strong>»</strong>

TdS w Toblach: Maciej Staręga w ćwierćfinale sprintu!

29-12-2018
W sobotę, 29 grudnia 2018 roku najlepsi na świecie biegacze narciarscy we włoskim Toblach rozpoczęli rywalizację w 13. edycji Tour de Ski. Ten prestiżowy turniej zainaugurowało czworo naszych reprezentantów, spośród których najlepiej zaprezentował się Maciej Staręga. Podopieczny Tadeusza Krężeloka zajął 18. miejsce w kwalifikacjach i tym samym wywalczył pewny awans do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną. W eliminacjach triumfowali Amerykanka Sadie Bjornsen oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. więcej <strong>»</strong>