40-lecie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Ranking PZN - zawody FIS w biegach narciarskich

28-12-2018
Polski Związek Narciarski przedstawia aktualne rankingi PZN w biegach narciarskich za zawody FIS. Wśród Seniorów liderem jest Dominik Bury, natomiast w kategorii Seniorka prowadzi Urszula Łętocha. W kategorii Juniorka liderką rankingu jest Eliza Rucka, a wśród Juniorów pierwsze miejsce zajmuje Dawid Damian. więcej <strong>»</strong>

Skład polskiej reprezentacji na Tour de Ski!

27-12-2018
29 grudnia 2018 roku we włoskim Toblach najlepsi na świecie biegaczki i biegacze narciarscy zainaugurują 13. edycję Tour de Ski. Następnie rywalizacja w tym prestiżowym turnieju przeniesie się do szwajcarskiego Val Müstair. Kolejnym przystankiem będzie niemiecki Oberstdorf. Natomiast finałowe zawody rozegrane zostaną 6 stycznia 2019 roku w Val di Fiemme - biegiem pościgowym i wspinaczką pod Alpe Cermis więcej <strong>»</strong>

Polacy zakończyli rywalizację w Valdidentro

23-12-2018
W niedzielę nasi biegacze zakończyli trzydniową rywalizację w zawodach Alpen Cup, które rozegrane zostały we włoskim Valdidentro. Ostatniego dnia zawodnicy rywalizowali na dystansach rozgrywanych techniką klasyczną. więcej <strong>»</strong>

Piąte miejsce Dominika Burego w Valdidentro

22-12-2018
Dominik Bury wywalczył piąte miejsce w biegu na 15 km techniką dowolną, który rozgrywany był w ramach zawodów Alpen Cup w Valdidentro. Zwycięstwo odniósł Niemiec Andreas Katz. Natomiast w biegu kobiet na dystansie 10 km triumfowała reprezentantka gospodarzy Elisa Brocard. więcej <strong>»</strong>

Staręga piąty w zawodach Alpen Cup w Valdidentro

21-12-2018
W przedświąteczny weekend biegacze narciarscy rywalizują w zawodach Alpen Cup. W piątek we włoskim Valdidentro rozegrane zostały sprinty techniką dowolną. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Maciej Staręga, który ukończył zawody na piątym miejscu. więcej <strong>»</strong>