Walny Sprawozdawczo-Statutowy Zjazd PZN 2011

PZN  »  Biegi  »  Aktualności

Slavic Cup na Kubalonce: Rucka i Haratyk najlepsi w sprintach!

03-03-2018
W sobotę na trasach biegowych Kubalonki rozpoczęto rywalizację w zawodach Slavic Cup. Pierwszego dnia rozegrane zostały sprinty techniką klasyczną, w których najlepsi okazali się Mateusz Haratyk oraz Eliza Rucka. Wśród kobiet na drugim stopniu podium stanęła Justyna Stefaniuk, natomiast trzecia była Weronika Kaleta. W rywalizacji mężczyzn na drugiej pozycji uplasował się Słowak Andrej Segec, a podium uzupełnił Kacper Antolec. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Lahti: Maciej Staręga w ćwierćfinalach sprintu!

03-03-2018
W sobotę w fińskim Lahti biegacze narciarscy powrócili do rywalizacji Pucharze Świata, gdzie rozegrany został sprint techniką dowolną. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Maiken Caspersen Falla, natomiast u mężczyzn triumfował Włoch Federico Pellegrino. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Maciej Staręga, który z 22. czasem awansował do ćwierćfinału, w którym zajął szóstą pozycję. Tym samym podopieczny Janusza Krężeloka ukończył rywalizację na 28. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Monika Skinder zadebiutuje w Pucharze Świata!

28-02-2018
Już w najbliższy weekend fińskie Lahti będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata w konkurencjach klasycznych. W jednej miejscowości o pucharowe punkty powalczą zarówno biegacze jak i skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy. Wśród biegaczy zmagania podzielone zostały na dwa dni. Pierwszego rozegrane zostaną sprinty techniką dowolną, natomiast w niedzielę biegi na dystansach stylem klasycznym. Podczas tego weekendu w zawodach najwyższej rangi zadebiutuje 16-letnia Monika Skinder - reprezentantka Kadry Narodowej Młodzieżowej oraz klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. więcej <strong>»</strong>

Slavic Cup na Kubalonce - komunikat organizacyjny

26-02-2018
W dniach 3-4 marca na trasach biegowych Kubalonki rozegrane zostaną zawody Slavic Cup w biegach narciarskich. Pierwszego dnia zaplanowano sprinty techniką klasyczną, natomiast w niedzielę rywalizować będą na dystansach stylem dowolnym. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: 14. miejsce Kowalczyk na 30 km

25-02-2018
Justyna Kowalczyk wywalczyła 14. miejsce w ostatnim biegu kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu na dystansie 30 km techniką klasyczną. Bezkonkurencyjna na królewskim dystansie okazała się Norweżka Marit Bjoergen, która pewnie wywalczyła tytuł mistrzyni olimpijskiej. Srebrną medalistką została Krista Parmakoski, która do mistrzyni straciła blisko dwie minuty. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Stina Nilsson. więcej <strong>»</strong>