Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Freestyle  »  Aktualności

Aktualności

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

242, 261 km/h to kolejny rekord Dobrowolskiego!

31-03-2014
Jędrzej Dobrowolski pobił po raz kolejny rekord Polski w Speed Ski. Reprezentant Polski w narciarstwie szybkim znowu pokazał na co go stać. Podczas zawodów Speed Masters w Vars we Francji pojechał z prędkością 242,261 km/h. To nowy, oficjalny rekord Polski.

Dzisiejszy dzień w Vars we francuskich Alpach przechodzi do historii. Jędrzej Dobrowolski pobił rekord kraju, zjeżdżając trasą Chabrière z wysokości 2720 metrów z prędkością 242, 261 km/h. Do tego Włoch Simone Origone po ośmiu latach pobił należący do niego rekord świata. Dzisiaj Origone pojechał 252,454 km/h. Tak szybko na nartach jeszcze nikt, nigdy nie jechał. Poprzedni rekord Włocha wynosił 251,400 km/h i został ustanowiony na trasie w Les Arcs, także we Francji.

Jędrzej Dobrowolski po niedzielnym rekordzie dziś pojechał jeszcze szybciej. - Nie spodziewałem się. Nie wiedziałem, że będę w stanie kiedykolwiek pojechać tak szybko. W tych kilka sekund cała moja kariera stanęła mi przed oczami. Byłem skupiony w stu procentach. Wiedziałem, że nie ma miejsca na żaden błąd. W końcu zjeżdżaliśmy z samego szczytu. Do 200 km/h rozpędzaliśmy się w 7 sekund. Przeciążenia były niewiarygodne, a prędkość diabelska - mówił na mecie podekscytowany Dobrowolski.

Nie zabrakło także trudnych momentów podczas rekordowego przejazdu. - Na początku trasy było trochę nierówności i mocno mną wytrzęsło. Zastanawiałem się, czy zaraz nie wyrzuci mnie z butów. Ustałem to, choć straciłem tam trochę. A przy hamowaniu, kiedy wyjechałem na równe, wgniotło mnie dosłownie w ziemię. Myślałem, że te przeciążenia wbiją mnie w ziemię. I to jednak ustałem. Kiedy zdjąłem kask, nie mogłem złapać powietrza. Czułem się tak, jakbym przebiegł setkę w kilka sekund. Niesamowite uczucie, którego nie zapomnę do końca życia. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Gratuluję także Simone Origone. Jego wyczyn jest kosmiczny, ale ja też już jestem bliżej rekordu świata. Też już jestem kosmitą - powiedział szczęśliwy rekordzista Polski, który w dzisiejszych zawodach zajął 7. miejsce.

Zawody Speed Masters zostały zakończone. Cel (rekord świata) został osiągnięty, a kolejne próby bicia rekordów zostaną podjęte już za rok. Jędrzej Dobrowolski wraca do Polski, ale nie kończy jeszcze oficjalnie sezonu. Najszybszy polski narciarz zaprezentuje się jeszcze polskim kibicom podczas zjazdu na Kasprowym Wierchu. 12 kwietnia odbędzie się zorganizowane przez Polskie Koleje Linowe niezwykłe wydarzenie “Kasprowy Speed Ski” z Jędrzejem Dobrowolskim w roli głównej. Zakopiańczyk zjedzie trasą Gąsienicową.
Źródło: materiały prasowe
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.