Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - skoki i biegi narciarskie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Freestyle  »  Aktualności

Aktualności

K. Riemen-Żerebecka: "Moim celem jest walczyć o najwyższe miejsca"

14-12-2016
We wtorkowy wieczór, 13 grudnia Karolina Riemen-Żerebecka stanęła na drugim stopniu podium Pucharu Świata w skicrossie, który rozegrano w szwajcarskiej miejscowości Arosa. To najlepszy wynik w karierze naszej reprezentantki i zarazem drugie podium.   - Myślę, że jestem bardzo dobrze przygotowana do sezonu. Moim celem jest walczyć o najwyższe pozycje w zawodach, a ten cel został już w trzeciej tegorocznej edycji Pucharu Świata zrealizowany – cieszy się nasza reprezentantka.

- Na pewno miałam troszeczkę szczęścia w półfinale, ale ogólnie jechałam bardzo dobrze i przyjęłam dobrą taktykę. Jestem bardzo zadowolona ze startu w Arosie i myślę pozytywnie o dalszych zawodach. Czuję się pewna siebie. Nie tylko dlatego, że stanęłam na podium. To oczywiście dodatkowy, pozytywny bodziec, ale po prostu wiedziałam od początku sezonu, że bardzo dobrze mi idzie i że na pewno będę w stanie znaleźć się w najlepszej trójce zawodów. A narty mam zawsze super przygotowane - komentuje Karolina Riemen-Żerebecka.

Zawody w Arosie rozgrywano nietypowo: wieczorem, przy sztucznym oświetleniu. - Wszystko było widać bardzo dobrze, choć przyznaję, że nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, bo zawsze startujemy około południa lub po południu. To na pewno coś nowego, bo zwykle o 20:00 kładę się do łóżka i staram się zasnąć, a tu trzeba było się zmobilizować na zawody. Ale po prostu wypiłam kawę i było ok – śmieje się Karolina. - Byłam dobrze nastawiona i zmobilizowana.

Po trzech zawodach Pucharu Świata w tym sezonie liderką klasyfikacji generalnej jest Marielle Thompson (245 punktów), wyprzedzając o 55 punktów Annę Holmlund (190 punktów), a trzecia jest kolejna ze Szwedek - Sandra Naeslund (185 punktów). Karolina Riemen-Żerebecka po fantastycznych zawodach w Arosie awansowała na czwartą lokatę i ma na swoim koncie już 138 punktów. Dokładnie tak samo wygląda klasyfikacja turnieju Cross Alps Tour, w którym do rozegrania pozostały jeszcze trzy starty. Najbliższy zaplanowany jest na 17 grudnia w austriackim Montafon. – Czy uda mi się utrzymać to czwarte miejsce? Wszystko zależy od tego, jak się potoczą następne zawody. Ale będę się mocno starać, by utrzymać to wysokie miejsce, a nawet wejść do pierwszej trójki – zapowiada Riemen-Żerebecka. - Właśnie przyjechaliśmy do Montafon. We wczorajszych zawodach trochę naciągnęłam sobie bark podczas małego upadku, ale myślę, że wszystko będzie ok. W Montafon jeszcze nie widziałam trasy, ale na pewno będzie inna niż w Arosie. Tam był sprint, około 28 sekund, krótkie zawody z wieloma miejscami pozwalającymi na wyprzedzanie rywali, a tutaj czeka nas na pewno normalna trasa, na której pokonanie potrzeba około minuty.

Program Pucharu Świata w Montafon:


Piątek, 16 grudnia 2016
09:45 - kwalifikacje

Sobota, 17 grudnia 2016

11:00 - finały
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.