Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Gala Olimpijska w Warszawie - 03.04.2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Freestyle  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. materiały prasowe organizatora) (Wszystkie fot. materiały prasowe...

Sz. Karpiel-Bułecka mistrzem Polski we Freeskiingu

03-02-2018
W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrana została 15. edycja Garmin Winter Sports Festival. W czasie jedynej w swoim rodzaju imprezy podziwiać można było w akcji przeszło 60 zawodników i zawodniczek specjalizujących się we freestyle’owych konkurencjach narciarskich, snowboardowych i rowerowych.

Najlepsi na wielkiej skoczni byli dziś snowboardziści Jakub Wolak i Katarzyna Rusin, rowerzysta Marek Łebek oraz narciarze Edvards Lansmanis z Łotwy i Vilma Warpenius z Finlandii. Szczepan Karpiel-Bułecka zajął drugie miejsce w klasyfikacji open narciarzy, dzięki czemu po raz dziesiąty sięgnął po tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu.

„Udało mi się zrobić switch double rodeo 1080. Dotknąłem jednak ręką narty przy lądowaniu, więc był mały błąd, przez co wylądowałem na drugim miejscu. Ale i tak jestem szczęśliwy, a za rok na pewno będzie szansa żeby się poprawić” – komentował zakopiańczyk, który odegrał też ważną rolę w przygotowaniach do zawodów. Razem z Janem Krzysztofem Jr. odpowiedzialny był bowiem za projekt i przygotowanie skoczni i railparku.

Konstrukcję chwalił najlepszy w rywalizacji snowboardzistów Kuba Wolak – „Skocznia była naprawdę bardzo dobra, Szczepan i Jasiek wykonali świetną robotę. Kąty były dobrane idealnie, długość lotu też była odpowiednia. Dopisały nam również warunki – przez cały dzień nie zmieniła się prędkość na najeździe. Problemy z jej dobraniem to największe utrudnienie w czasie zawodów tego typu”.

Dobre warunki i skocznia, która przypadła do gustu zawodnikom, przełożyły się na wysoki poziom rywalizacji. Publiczność mogła podziwiać takie ewolucje jak m.in. wspomniane wcześniej switch double rodeo 1080 Karpiela-Bułecki, switch 1080 mute Lansamanisa, podwójnego backflipa Warpenius, podwójnego backflipa Wolaka czy frontside 1080 snowboardzisty Piotra Tokarczyka. Tradycyjnie już ogromne emocji wzbudziła rywalizacja rowerzystów. Zobaczyć można było różne wariacje back i frontflipów, podwójne backflipy czy cash-rolla.

„Najtrudniejsze dla nas było utrzymanie równowagi po lądowaniu. Rozwinięta wykładzina pomaga, ale po kolejnych skokach robią się koleiny i trzeba próbować opanować rower. Mimo to poziom zawodów był bardzo wysoki, porównywalny z tym na zawodach międzynarodowych” – relacjonował Marek Łebek, który powtórzył dziś sukces z 2016 roku.

Kasia Rusin, reprezentująca Polskę w czasie zawodów snowboardowego pucharu Europy podkreśla, że jedną z najważniejszych cech Garmin Winter Sports Festival jest wyjątkowy klimat tworzony przez uczestników – „Atmosfera była świetna. Połączenie rowerów, nart i snowboardu, to coś, co zdarza się tylko raz w roku, tutaj w Białce Tatrzańskiej. Spotykają się trzy środowiska i wszyscy nawzajem się motywują. Myślę, że to najlepsze zawody w Polsce, na jakich byłam!”

Relacje zdjęciowe i filmy już teraz oglądać można na stronach:
www.wintersportsfestival.pl/live
www.facebook.com/events/1756768201284904/
www.instagram.com/wintersportsfestival
Źródło: Informacja prasowa organizatora
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.