XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Klapfer wygrywa także niedzielne zawody PK w Planicy

19-02-2017
W drugim dniu Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Planicy jako pierwszy linię mety przekroczył Austriak Lukas Klapfer, wyprzedzając Niemca Terence Webera o 8,1 sekundy, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Norweg Harald Johnas Riiber (+ 14,7 sekundy). W zawodach udział wzięło trzech Polaków: Paweł Twardosz znalazł się na 44. miejscu, Wojciech Marusarz był 48., a Michał Gut-Chowaniec uplasował się na 51. pozycji. więcej <strong>»</strong>

Puchar Kontynentalny w Planicy wygrywa Lukas Klapfer

18-02-2017
Sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Planicy wygrał Austriak Lukas Klapfer, który o 18,7 sekundy wyprzedził Niemca Terence Webera. Skład podium uzupełnił kolejny Niemiec - David Welde (+ 28,6 sekundy). Wojciech Marusarz uplasował się na 44. miejscu (+ 4 min 51,5 sek), Paweł Twardosz był 46. (+ 5 min 17,6 sek), a Michał Gut-Chowaniec zajął 49. pozycję (+ 5 min 42,1 sek). więcej <strong>»</strong>

COC w KN: Trzech Polaków wystartuje w Planicy

16-02-2017
Trzech reprezentantów Polski powalczy w weekend w dniach 18-19 lutego w Planicy w zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Trenerzy Tomisław Tajner oraz Tomasz Pochwała zdecydowali, że do Słowenii pojadą: Paweł Twardosz, Wojciech Marusarz oraz Michał Gut-Chowaniec. więcej <strong>»</strong>

Cieślar i Słowiok w czołowej "10" w Eisenerz

12-02-2017
Kolejny dobry występ w zawodach Pucharu Kontynentalnego mają za sobą nasi kombinatorzy norwescy, którzy w austriackim Eisenerz drugi dzień z rzędu wywalczyli miejsca w czołowej "10". Na siódmej pozycji konkurs ukończył Adam Cieślar, natomiast dwie lokaty za nim uplasował się Paweł Słowiok. Pewne zwycięstwo w zawodach odniósł reprezentant Estonii Kristjan Ilves, który o prawie 18 sekund pokonał zawodnika gospodarzy Tomaza Drumla. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec David Welde. więcej <strong>»</strong>

Adam Cieślar na podium Pucharu Kontynentalnego!

11-02-2017
Adam Cieślar zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej, które rozegrano w Eisenerz w Austrii. Polak był trzeci po skokach na obiekcie normalnym (uzyskał 105 metrów) i również jako trzeci dotarł do mety biegu na 10 kilometrów, finiszując 22,8 sekundy po zwycięzcy - Estończyku Kristjanie Ilvesu. Drugie miejsce zajął dziś Austriak Bernhard Flaschberger (+ 14,9 sekundy). Paweł Słowiok też zaprezentował się dobrze, zajmując ósme miejsce (+ 1 min 19,2 sek). więcej <strong>»</strong>