Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

PZN i Scanmed organizatorem zebrania naukowego "Sport i ortopedia"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Adam Cieślar Adam Cieślar


Adam Cieślar: "Poziom biegu był wysoki"

22-12-2010
Adam Cieślar ciągle dostaje prezenty. Jak nie urodzinowe podium w Seefeld, to (prawie) imieninowe srebro mistrzostw Polski. Podczas gdy zwykle wyskakuje sobie wysokie miejsce w zawodach, tym razem musiał je zdobyć na trasie biegowej. I udało się, czym sam był nieco zaskoczony.

- Nie spodziewałem się tak wysokiego miejsca, szczególnie po 12. pozycji w skokach. Można było być pewnym, że wygra Tomasz Pochwała, a tymczasem gdy zbliżałem się do przedostatniego podbiegu, zobaczyłem, że leży na trasie. I tym sposobem po prezencie urodzinowym - podium w Seefeld przyszła kolej na prezent imieninowy - srebro mistrzostw Polski - cieszy się Adam.

Najlepsi kombinatorzy trafili dziś na trudne warunki pogodowe na skoczni. - Trochę dziś kręci wiatr i nie było do końca sprawiedliwie na skoczni. Nie jestem zbyt zadowolony ze swojego skoku, za to z biegu tak. Udało mi się dużo awansować - z 12. pozycji na 2. - komentuje istebnianin.

- Całą trasę biegłem za Andrzejem Zaryckim. Jadąc w grupie z nim, ciągnął mnie do przodu. Po prostu się za nim wiozłem. Mam nadzieję, że mi wybaczy - śmieje się Adam. -  Andrzej miał dziś bardzo dobry bieg. Na ostatnim podbiegu uciekł mi, nie dałem rady go dogonić i odjechał. Widać, że dziś był w świetnej dyspozycji. Poziom całego biegu był dziś wysoki.

Polacy zaczynają coraz szybciej biegać. Może niedługo będą z nich lepsi biegacze niż skoczkowie? - Byłoby dobrze. Oby biegi nam wychodziły, bo to dzięki nim można punktować w zawodach. To widać było po Tomku Pochwale w Pucharze Świata w Ramsau. Nie był wysoko po skokach, a jednak wybiegał sobie miejsce w 30. - tłumaczy Cieślar.

Adam Cieślar zapowiada walkę na dużej skoczni. - To mój trzeci medal zimowych mistrzostw Polski. Miejmy nadzieję, że kolejny wpadnie w moje ręce na dużej skoczni. Ale tam skoki muszą koniecznie wyjść dobrze. Wolę startować na dużej skoczni, bo kiedy jest forma, to łatwo mogę odskoczyć rywalom. Różnice czasowe do biegu są większe i można coś lepszego osiągnąć. A na mniejszych skoczniach wszyscy są bardzo blisko siebie. Jest prawie jak na starcie masowym.

- Trzeba teraz trochę odpocząć po ostatnich startach i treningach. Planowałem skakać w zawodach drużynowych i skokach indywidualnych, ale teraz zdecydowałem, że wracam do domu. Odpocznę w święta i potem powalczę na dużej skoczni - kończy wicemistrz Polski.

Więcej o Adamie Cieślarze można przeczytać >> TUTAJ << oraz  >>TUTAJ <<
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.