Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pierwszy dzień MŚ w Lahti: Ceremonia Otwarcia - środa, 22.02.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Kombinacja  »  Aktualności

Aktualności

Trener Zbigniew Byrdy (obecny w Erzurum) oraz srebrni medaliści: Mateusz Wantulok, Trener Zbigniew Byrdy (obecny w...
Tomasz Pochwała Tomasz Pochwała

oraz Andrzej Zarycki oraz Andrzej Zarycki

Srebrna drużyna kombinatorów w Erzurum!

01-02-2011
Drużyna polskich kombinatorów norweskich w składzie: Tomasz Pochwała, Mateusz Wantulok i Andrzej Zarycki zdobyła srebrny medal Uniwersjady w Erzurum. Po skokach Polacy byli trzeci, na początku biegu spadli na szóste miejsce, ale świetne biegi Zaryckiego i Pochwały doprowadziły naszą ekipę na podium. Do złota zabrakło tylko 0,1 sekundy!

Tradycji stało się zadość i kolejny medal, jaki wpadł w ręce polskiej ekipy znów był w kolorze srebrnym. To już piąty zdobyty na tej Uniwersjadzie (wcześniej dwa zdobył skoczek Maciej Kot i jeden kombinator Tomasz Pochwała oraz alpejka Karolina Chapek).

Po skokach Polacy plasowali się na trzecim miejscu. Najlepszym skoczkiem w naszej ekipie był oczywiście Tomasz Pochwała, który lądował na 96 metrze. Mateusz Wantulok dofrunął do 90,5 metra, a Andrzej Zarycki skoczył lepiej, niż we wcześniejszych zawodach indywidualnych - równo 90 metrów. Nikt w drużynie nie zawalił, a Polacy do pierwszych Japończyków tracili w tym momencie 9 sekund, a do drugich Niemców - dwie. Straty pozostałych ekip też nie były duże, co zapowiadało, że medal trzeba będzie ciężko wywalczyć na trasie biegu.

Sztafeta 3x5km była bardzo widowiskowa, cały czas dochodziło do przetasowań w walce o medale. Po pierwszym okrążeniu prowadzili Szwajcarzy przed Rosją I i Niemcami. Słabszy bieg Mateusza Wantuloka sprawił, że spadliśmy aż na szóste miejsce. Do Szwajcarów mieliśmy prawie 45 sekund straty.

Na szczęście mogliśmy liczyć na Andrzeja Zaryckiego i Tomasza Pochwałę, którzy nie zawiedli i dali z siebie wszystko. Zarycki wyciągnął nas na czwarte miejsce (najlepszy czas w polskiej ekipie), a wyprzedzali nas w tym momencie Niemcy, Rosja II i Rosja I.

Na ostatniej zmianie na nasze szczęście Rosja II oraz Niemcy mieli przewidzianych bardzo słabych biegaczy. Joerg Ritzerfeld jest skoczkiem, więc nie dziwi, że stracił aż tak wiele minut, a Niemcy spadli na szóste miejsce. Niyaz Nabeev pobiegł ponad minutę wolniej od Pochwały i spadł za Polaka. Zakopiańczyk dogonił Ivana Panina z Rosji I, ale na ostatnich metrach to Rosjanin zachował więcej sił. O wygranej rozstrzygnęła fotokomórka. O włos, czyli o 0,1 sekundy zwyciężył Panin i jego koledzy z Rosji. Polacy mogli się jednak cieszyć ze srebra. Jako trzeci, ze stratą 41,1 sekund wbiegł na metę Nabeev z Rosji II.

Celem polskiej ekipy było zdobyć w Erzurum medal, najlepiej drużynowy (daje on dwuletnie stypendium dla całej trójki naszych srebrnych medalistów). Udało się to osiągnąć, a przy okazji Tomasz Pochwała sięgnął po medal w starcie masowym (także srebrny). Zatem zadanie wykonane, a kombinatorzy wracają do kraju z tarczą. Można oczywiście uważać, że poziom tych studenckich igrzysk nie był najwyższy, jednak każdy medal trzeba było sobie ciężko wywalczyć na skoczni i trasie biegu. Gratulacje dla Tomka, Mateusza i Andrzeja!

Pełne wyniki skoków
Pełne wyniki biegu

Rank Bib Name   Nation Result
 1 RUSSIA I      RUS 40:26.7
    BARINOV Michail       
    VORONIN Konstantin       
    PANIN Ivan       
 2 Poland      POL +40:26.8
    WANTULOK Mateusz       
    ZARYCKI Andrzej       
    POCHWALA Tomasz       
 3 RUSSIA II      RUS +41:07.8
    KHINSERTDINOV Damir       
    ISAYKIN Denis       
    NABEEV Niyaz       
 4 Switzerland      SUI +41:24.7
    ERICHSEN Christian       
    KLAESI Felix       
    SCHMID Tommy       
 5 Japan      JPN +41:53.4
    YAMAMOTO Shun       
    KATAGIRI Keita       
    SHIMIZU Aguri       
 6 Germany      GER +43:32.7
    SCHILLINGER Florian       
    TEPEL Steffen       
    RITZERFELD Joerg       
 7 Norway      NOR +45:22.9
    SANDOEY Sturla Markhus       
    ENGER Morten Aleksander       
    ENGER Lars       
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.